S tem naj bi ZDA poskusila destabilizirati iransko vlado. Potem ko so ZDA opravile z obema sosedama, najprej zasedle Afganistan, nato strmoglavile režim Iraka, naj bi se lotile še ene, po njihovem zle države, Irana. Pentagon se zavzema za akcije, ki bi vodile k strmoglavljenju iranske vlade z narodnim uporom, State Department pa naj bi bil takšen predlog pripravljen sprejeti, če Iran do torka ne bo uvedel ukrepov proti Al Kaidi.
Iranski veleposlanik pri Združenih narodih Javad Zarif je že zatrdil, da se bo Iran uprl, če bodo ZDA uvedle akcije za destabilizacijo iranske vlade. "Nekateri v ZDA so to že poskušali storiti. Mislim pa, da bo na koncu v Washingtonu prevladal razum," je poudaril Zarif in dodal: "Če so ZDA zainteresirane za zmanjšanje napetosti med državama, je Iran pripravljen storiti enako. Če pa ZDA ne želijo govoriti drugače kot z jezikom pritiska, potem se bomo uprli." Zarif je prepričan, da bo moč trenutne probleme med držama rešiti le, če je Washington pripravljen delovati na podlagi medsebojnega spoštovanja in brez pritiskov.
Iranski diplomati ostro zanikajo, da bi podpirali Al Kaido: "Veliko pripadnikov Al Kaide smo aretirali, veliko smo jih vrnili v države, iz katerih so prišli. Tiste, ki so v naših zaporih, zaslišujemo in zagotovo smo bili in bomo resni glede Al Kaide, ker je to zelo nevarna organizacija. Ni Irancev, ki bi podpirali Al Kaido, ker se smo se mi z njimi borili še preden so se začeli Američani."
Ameriško vlado pa med drugim skrbi tudi iranski jedrski program. Američani Irancem očitajo, da poskušajo razviti jedrsko orožje. Iranske oblasti so na obtožbe odgovorile, da so pripravljene na mednarodni nadzor jedrskih programov.