
Moški – bil naj bi ameriški musliman – je vdrl v prostore judovske organizacije v Seattlu v ZDA in začel streljati. Pri tem je ubil neko žensko, pet oseb pa je ranil. Tri, med njimi noseča ženska, so še vedno v kritičnem stanju.
Nato se je brez upiranja predal policistom. Oblasti dogodek obravnavajo kot zločin iz sovraštva. Kot trdi eden od očividcev, je namreč moški ob vstopu v zgradbo zavpil: “Sem ameriški musliman! Jezen sem na Izrael!” takoj nato pa je odprl ogenj.
“To je bil načrtovan zločin iz sovraštva. Izvedel ga je posameznik, ki je deloval sam,” je dejal seattlski župan Greg Nickels. Kljub temu je policija preventivno zaščitila vse sinagoge v mestu, posebne enote pa so preverile, ali so kje nastavljeni eksplozivi. “Ščitimo tudi mošeje, saj nas skrbijo morebitni povračilni ukrepi,” pa je sporočil komandir tamkajšnje policije Gil Kerlikowske.
Napadalca naj bi razjezil odziv organizacije na libanonsko-izraelski konflikt. Prejšnji vikend je namreč organizirala pohod, s katerim so izražali podporo Izraelu v boju proti Hezbolahu.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.