
"Potrpljenje s Sirijo nas mineva," je dejal veleposlanik Zalmay Khalizad in jim zagrozil tudi z vojaškim odgovorom.
"Sirija naj se odloči, kakšno ceno je pripravljena plačati, da oteži uspeh Iraka. In čas za Damask, da se odloči glede tega vprašanja, se izteka," je zagrozil in nadaljeval, da mora Sirija "zapreti vadbišča" in ne sme več omogočati, da "mladi ljudje iz Savdske Arabije, Jemna, Severne Afrike, zavedeni s strani teroristične mreže Al Kaida, nemoteno prihajajo na mednarodno letališče v Damasku". "Ne bi smelo biti pretežko nadzirati tega, če na letališču vidiš mlade moške med 18 in 28 leti, ki prihajajo z enosmernimi vozovnicami," je še nadaljeval.
Khalizad, sicer nekdanji ameriški veleposlanik v Afganistanu, je tudi opozoril, da bi Irak lahko postal slabši od Afganistana pod režimom talibanov, če bi zmagali skrajneži, kot je voditelj Al Kaide v Iraku, zloglasni Jordanec Abu Musab al Zarkavi. "Če bi Iraku vladali ljudje kot Zarkavi, potem bi Afganistan pod talibani izgledal kot piknik, glede na vire, ki so v Iraku," je še dodal Khalizad.
Al Zarkavi obtožuje ZDA
Na internetu se je v nedeljo pojavilo tonsko sporočilo jordanskega skrajneža Abuja Musaba al Zarkavija, vodje teroristične mreže Al Kaida v Iraku, v katerem ta obtožuje ameriško vojsko, da je med operacijo proti upornikom v severnoiraškem mestu Tal Afar uporabila kemično orožje.

Napad an Huseinovo palačo
Neznanci so izstrelili več raket na palačo Sadama Huseina, v kateri sta sedaj ameriški in britanski konzulat.
"Žrtev ni bilo," je povedal neimenovani zahodni diplomat, ki je bil v bližini napada v Basri. Žrtev ni zahteval tudi napad na ameriški vojaški konvoj v središču Bagdada. Kot je sporočilo iraško ministrstvo za notranje zadeve, so uporniki napadli konvoj v četrti Karada davi ob 8.10 po lokalnem času. V omenjeni bagdadski četrti je uro kasneje eksplodiral avtomobil bomba. Po navedbah očividcev je eksplodiralo v bližini banke in gledališča. O morebitnih žrtvah še ni poročil.