
Mestece v bližini Newtowna, kjer je 14. decembra v strelskem pokolu Adama Lanze umrlo 26 ljudi, bo 12. januarja prizorišče zažiga nasilnih videoiger. Člani civilne iniciative, poimenovane Southington SOS, pričakujejo, da se bodo ljudje odzvali na njihov klic in prinesli veliko število videoiger z eksplicitnimi prizori nasilja, ki po njihovem mnenju sicer niso vzrok za tragedijo na šoli Sandy Hook, prepričani pa so, da zaradi njih otroci postanejo nekako "imuni" na nasilje oziroma da so nanj vse manj občutljivi.
V Southingtonu so že pripravili zabojnik, kamor bodo odvrgli zgoščenke s škodljivo vsebino. Ko bodo starši ali pa tudi sami otroci predali material, bodo prejeli darilni bon, ki ga bodo lahko izkoristili v nekaterih lokalnih trgovinah. Zagovorniki akcije pravijo, da se zavedajo, da so nasilne videoigre le del z nasiljem prežete družbe.
Raziskave doslej niso pokazale povezave med igranjem nasilnih videoiger in nasilnim obnašanjem. Eden od avtorjev zadnje raziskave univerze Texas A&M Christopher Ferguson je za Time Magazine povedal, da ni dokazov, da bi izpostavljenost nasilnim videoigram ali nasilju v medijih nasploh v kakršni koli meri prispevala k nasilju med mladostniki, kaj šele k množičnim pobojem.
Šolarji šole Sandy Hook so se medtem v četrtek vrnili v šolske klopi, vendar v šolski stavbi v bližnjem kraju Monroe.
KOMENTARJI (38)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.