Tiskovni predstavnik francoskega zunanjega ministrstva Francois Rivasseau je izjavil, da so ameriške oblasti Francijo zaprosile za izgon iraških veleposlanikov in zaprtje njihovega veleposlaništva, da pa Francija meni, da takšna zahteva posega v njeno suverenost. Trenutno ni razloga, da bi na prošnjo odgovorili, je dodal tiskovni predstavnik francoskega zunanjega ministrstva.
Nemška vlada "trenutno" izključuje izgon vseh iraških diplomatov na nemških tleh, kar zahtevajo ZDA, je izjavil tiskovni predstavnik nemškega zunanjega ministrstva. Izvedeli smo za ameriško zahtevo, v tem trenutku pa taki ukrepi niso predvideni, je dodal. Nemčija se je sicer že v sredo odločila, da bo izgnala štiri iraške diplomate, ki so jih označili kot nezaželene osebe, saj naj bi opravljali dejavnosti, ki niso v skladu z diplomatskim statusom.
Tudi Nizozemska je zavrnila ameriško prošnjo glede izgona iraških diplomatov, je sporočil tiskovni predstavnik nizozemskega zunanjega ministrstva. "V četrtek smo dobili to prošnjo ZDA, a za zdaj ne vidimo nobenega razloga, da bi ji ugodili," je dodal.
Za zavrnitev ameriške zahteve se je odločila tudi Alžirija. Kot je sporočil alžirski zunanji minister Abdelaziz Belkadem, je Alžirija suverena država, ki sama odloča, s katero državo vzpostavlja ali prekinja diplomatske odnose.
ZDA in Velika Britanija zapirajo veleposlaništva
ZDA in Velika Britanija pa so po tem, ko so zaprle veleposlaništvi v Južnoafriški republiki in Keniji, danes začasno zaprle tudi svoja diplomatska predstavništva v Nigeriji. Predstavnika veleposlaništev Velike Britanije in ZDA v Abuji sta navedla, da so se za zaprtje odločili iz varnostnih razlogov. Vodja nigerijske policije Tafa Balogun je sicer v četrtek po celi državi prepovedal demonstracije. Približno polovica od 120 milijonov Nigerijcev je muslimanov. Po začetku ameriškega posredovanja v Afganistanu oktobra 2001 je v nemirih v mestu Kan na severu Nigerije, kjer je večinsko muslimansko prebivalstvo, umrlo 200 ljudi.