Za zakon je glasovalo 19 članov komisije, osem pa jih je bilo proti. Kot je po zasedanju povedal član komisije - to sestavljajo predstavniki jugoslovanskega, srbskega in črnogorskega parlamenta - in predsednik sveta državljanov jugoslovanske skupščine Dragoljub Mičunovič, je treba doreči le še nekatere tehnične podrobnosti v zvezi z zakonom. Predlog zakona bodo v parlament poslali najkasneje v soboto.
Način sprejemanja ustavne listine in zakona o njenem izvajanju
Komisija je v četrtek določila tudi v parlamentih. Parlamentoma bodo z besedilom ustavnega zakona poslali spremni dokument. Ob tem so dali tudi priporočilo, da se o ustavni listini in zakonu o uresničevanju listine glasuje ločeno in da mora ta dva dokumenta sprejeti večina poslancev. Ustavni listini in zakon o izvajanju listine morata sprejeti najprej republiška parlamenta - po poročanju medijev naj bi se to zgodilo prihodnji teden -, nato pa ločeno oba domova zvezne skupščine.
Način volitev poslancev v parlament bo določal zakon, ki ga bosta parlamenta Srbije in Črne gore sprejela najkasneje v desetih dneh od začetka veljavnosti ustavne listine. Najkasneje v petih dneh po začetku veljavnosti ustavne listine pa bo predsednik ZR Jugoslavije razpisal prve posredne volitve. Listina tudi določa, da poslanca iz bodoče skupščine Srbije in Črne gore zaradi njegovih izrečenih stališč ali načina glasovanja skupščina države članice ne more odpoklicati.
Sporen način razdelitve skupnega premoženja
Proti zakonu so glasovali predstavniki Demokratske stranke Srbije (DSS) in črnogorskih strank Srbske narodne stranke in Socialdemokratske stranke. Po besedah člana komisije iz Demokratske stranke Srbije (DSS) Zorana Šamija so predstavniki omenjenih strank glasovali proti, ker niso zadovoljni z načinom reševanja skupnega premoženja, vključno s premoženjem jugoslovanske vojske.
Zakon o razdelitvi premoženja
V šestih mesecih od začetka veljavnosti ustavne listine prihodnje skupnosti naj bi bil dokončan tudi zakon o razdelitvi premoženja. Pri njegovi pripravi bo sodelovala posebna komisija, ki bo ugotovila obseg premoženja in način razdelitve preostalega premoženja. V omenjeni komisiji bodo predstavniki vlad Srbije in Črne gore, sveta ministrov bodoče državne skupnosti in centralnih bank držav članic. Sicer pa v prehodnem obdobju organi državne skupnosti in vojska Srbije in Črne gore ne morejo razpolagati z nepremičninami, ki so v trenutku sprejetja ustavne listine premoženje Jugoslavije.