Na Trgu bana Josipa Jelačića je 40.000 ljudi s piščalkami, zastavami in transparenti zahtevalo večje plače. Protestnikom so se pridružili številni Zagrebčani, ki so jim izrazili podporo in predstavniki sindikatov iz več evropskih držav, tudi iz Slovenije.

Nastopili so z geslom 'Skupaj za večje plače v javnem in zasebnem sektorju' in tako hrvaško vlado pozvali, naj zviša plače in skrajša delavni čas v javnem in zasebnem sektorju.
Povedali so, da zahtevajo uresničevanje socialne države in humanega kapitalizma ter vzpostavitev resničnega socialnega dialoga z vlado pri urejanju najbolj nujnih družbenih težav.
Predsednica Zveze samostojnih sindikatov Hrvaške Ana Knežević je dejala, da na Hrvaškem vladata splošna depresija in brezposelnost, delavci imajo nizke plače, mladi pa ne vidijo nobene prihodnosti.
Razočarani nad politiki
Pred začetkom govorov na glavnem mestnem trgu so organizatorji
protestnikom predvajali krajši film z izjavami hrvaških politikov.
Največkrat sta bila prikazana hrvaški premier Ivo Sanader in član
Hrvaške demokratske stranke Andrija Hebrang, ki sta tudi izzvala največ
žvižgov. Protestniki so se na posnetke odzvali s petjem verzov 'laži,
laži, laži me' iz pesmi hrvaške pevke Alke Vuice.
Sanadar je protest komentiral z besedami, da vlada ni
odgovorna za višanje cen v državi. "Vlada razvija socialni dialog in
nadaljevala bo pogovore s sindikati,“ je povedal Sanader.

Na protestnem shodu ni bilo nobenega hrvaškega politika, protestniki pa so posebej zamerili hrvaškemu predsedniku Stjepanu Mesiću, saj jih ni prišel podpreti. Svoje nezadovoljstvo s predsednikom so prikazali z video skečem, v katerem narisan Mesićev lik pripoveduje šalo, ki nikomur ni smešna.
Protestni shod, ki se je končal okrog 14. ure, je minil dokaj mirno. Policija je pridržala mladeniča, ki je na policista vrgel konzervo, drugih izgredov pa ni bilo.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.