Postavljanje protipoplavnih vreč, čiščenje in kopanje so zaznamovali zadnja dva dneva Škofjeločanov. "Čistimo, kar je zemlja zasula, da ne bo spet kje ostala," pripovedujejo občani, ki skrbijo in preusmerjajo tok, polnijo vreče in umikajo stvari, da bo ob morebitni poplavi bolj varno. Pripravljeni so tudi v tamkajšnjem štabu civilne zaščite. "Smo pripravili vse za delovanje štaba, preverili vse komunikacije in prostore, s pomočjo gasilskih enot smo pomagali pokrivati plazove, ki ogrožajo stanovanjske objekte," je povedal Nikolaj Kržišnik, poveljnik Civilne zaščite Škofja Loka.
Prebivalcem so na pomoč priskočili tudi pripadniki štaba v Medvodah, ki so, kot pove Franc Jarc, poveljnik Civilne zaščite Medvode, pripeljali palete s peskom, da si bodo lahko krajani sami napolnili toliko vreč, kot bodo želeli.
Vreče krajani polnijo z namenom, da ne bi voda ponovno prodrla v kletne prostore. "Moramo se pripraviti. Bolje prej kot potem," poudarjajo in upajo, da ne bo tako hudo, kot je bilo. Sara Žagar in Abaz Kaltak iz Bodovelj sta za zaščito pred vnovičnim vdorom hudournika poskrbela takoj po zadnjih poplavah. Postavila sta ograjo in dvignila betonsko škarpo za 130 centimetrov, pripovedujeta.
Čeprav dobro pripravljeni, pa prebivalci Škofje Loke niso povsem brez skrbi, struge namreč ostajajo neočiščene. Ostaja še veliko ovir, ki jih še niso odstranili, so zaskrbljeni Škofjeločani. "Skrbi me, ker je še toliko materiala neodvoženega, se pravi naplavine," povedo. Naplavine pospešijo hitrost vode, s tem pa tudi njeno rušilno moč. Čeprav struge čistijo že tri tedne, jih zaradi preobilice dela do sedaj, odgovarja Kržišnik, še niso uspeli očistiti.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.