Na pogrebu uglednega libanonskega novinarja, ki ga je v četrtek ubil avtomobil bomba, se je v Bejrutu zbralo več tisoč ljudi, med njimi tudi pomembni državniki – vodje libanonske opozicije, veleposlaniki ZDA, Velike Britanije, Francije in Evropske unije. Stotine žalujočih je na krsto, ovito v libanonsko zastavo, položilo lističe vrtnic, nato pa so ji sledili po poti, ki se je začela na trgu, kjer je stolpnica s sedežem časopisa An Nahar, za katerega je ubiti Samir Kasir pisal protisirijsko usmerjene kolumne. Na čelu pogrebnega sprevoda so bili novinarji in predstavniki opozicije, ki so nosili v libanonsko zastavo ovito krsto, za njimi pa Kasirjeva družina.
Smrt 45-letnega novinarja je državo šokirala. Opozicijski voditelj Valid Džumblat je Kasirja na pogrebni slovesnosti označil kot "mučenika vstaje za neodvsinost", ki se je začela februarja z umorom nekdanjega libanonskega premierja Rafika al-Haririja in s čimer so Sirijo prisilili h končanju 29 let trajajoče vojaške okupacije Libanona.
Na stolpnici časopisa An Nahar je pod veliko sliko umorjenega novinarja prav tako visel velik napis: "Samir Kasir, mučenik intifade za neodvisnost".
Predstavniki libanonske opozicije so za smrt novinarja in za smrt Rafika al-Haririja, obtožili Sirijo in njene zaveznice, libanonske varnostne sile pa so v petek sporočile, da jim pri preiskovanju umora pomaga FBI, sodelovali pa naj bi tudi nekateri francoski strokovnjaki, saj je imel Kasir poleg libanonskega tudi francosko državljanstvo. Uradni Damask je vse obtožbe v zvezi s smrtjo novinarja že zavrnil.