V Sankt Peterburgu se je začela mednarodna konferenca, posvečena problematiki reševanja tigrov, ki jim grozi izumrtje. Udeležujejo se je predstavniki 13 držav, njen namen pa je izoblikovati načrt za zaščito tigrov ter povečati njihovo število na svetu.

Svetovni sklad za naravo (WWF) je ob začetku štiridnevne konference, ki se je udeležujejo predstavniki 13 držav, opozoril, da zadnjim tigrom, ki še živijo v divjini, grozi izumrtje do leta 2022. Po podatkih WWF je srečanje v Sankt Peterburgu prvo, na katerem se bodo voditelji držav pogovarjali o samo eni vrsti živali.
Med drugimi naj bi se srečanja udeležili tudi ruski premier Vladimir Putin, kitajski premier Wen Jiabao in ameriška državna sekretarka Hillary Clinton.
Le še 3200 tigrov na prostosti
Generalni direktor WWF James Leape je dejal, da na prostosti živi le še 3200 tigrov v 13 državah, medtem ko jih je pred stoletjem na svetu živelo okoli 100.000. Povedal je še, da tigre lovijo za trofeje in za izdelavo vprašljivih zdravil v nekaterih državah.
Po Leapovih besedah je treba ljudi, ki naseljujejo ista območja kot tigri, prepričati, da se pridružijo pobudi za zaščito teh živali, rešitev tigrov pa je odvisna tudi od politične volje vpletenih držav.
Putin zaslužen za povečanje populacije v Rusiji?

Položaj tigrov naj bi bil najslabši v Indiji in na Kitajskem, kjer se oblasti borijo proti tisočletje dolgi tradiciji lova na tigre. Edina država, v kateri se je populacija tigrov v zadnjih letih povečala, je Rusija, strokovnjaki pa zasluge za to pripisujejo predvsem dejavni vlogi premierja Vladimirja Putina.
Namen srečanja v Sankt Peterburgu je razpravljati o predlogih za zaščito največjih plenilskih mačk in njihovo število na svetu podvojiti. Na torkovem dnevnem redu je tako tudi glasovanje za program za zaščito tigrov, vreden najmanj 350 milijonov dolarjev.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.