Včeraj smo poročali, da je morala spletna skupnost Twitter ameriškim oblastem na podlagi tajnega sodnega naloga, ki ga je izdalo sodišče v Vriginiji, posredovati podatke o aktivnostih. Spletna stran WikiLeaks, katere ustanovitelj je Julian Assange, je zapisala, da je bil "potrjen obstoj preiskave s strani tajne ameriške vladne velike porote".
Zato so v sporočilu za javnost pozvali tudi spletni iskalnik Google in spletno socialno omrežje Facebook, naj razodeneta morebitne podobne tajne zahtevke, če sta jih dobila od ameriških oblasti. Google in Facebook se na ta poziv za zdaj še nista odzvala.
Twitter je namreč moral ameriškim preiskovalcem pokazati podatke o aktivnostih vojaka Bradleyja Manninga, ki je osumljen, da je ustanovitelju spletne strani WikiLeaks Julianu Assangeju posredoval zaupne podatke, ta pa jih je nato objavil na spletu. Med zaupnimi podatki je tudi 250.000 diplomatskih depeš ameriških diplomatov, ki razkrivajo njihove aktivnosti po svetu.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.