Sirski mediji sicer poročajo, da bi lahko za napadom stal Izrael. Izraelska vojska se na to še ni odzvala. Je pa le nekaj ur pred tem izraelski obrambni minister Avidor Lieberman dejal, da si izraelska vojska pridržuje pravico do posredovanja v Siriji, čeprav Izrael nima namena, da bi napadel Rusijo ali se vmešaval v sirske notranje zadeve. Ni pa izključil možnosti napada na iranske milice.
"Če kdo misli, da je mogoče izstreliti rakete, napasti Izrael ali celo naša letala, potem bomo nedvomno odgovorili, in naš odgovor bo zelo silovit," je dejal Lieberman in dodal, da ima Izrael natančno tri težave: "Iran, Iran in Iran". Šiitski Iran velja za podpornika sirskega režima Bašarja al Asada v sirski državljanski vojni.
Medtem se je danes že sestal izraelski svet za nacionalno varnost, ki je po poročanju izraelskih medijev razpravljal o "napetostih na severni meji".
Po navedbah Sirskega observatorija za človekove pravice, ki ima sedež v Londonu, naj bi bilo v napadu na vojaško oporišče v bližini mesta Hama ubitih najmanj 26 prorežimskih borcev, večinoma Irancev. Med smrtnimi žrtvami naj bi bili tudi sirski vojaki. Ranjenih naj bi bilo najmanj 60 ljudi.
Tudi iranska tiskovna agencija Isna je sprva ob sklicevanju na tuje vire poročala, da je bilo v napadu ubitih 18 iraških vojakov. Kasneje je poročala, da so navedbe tujih medijev napačne in da ni umrl noben iraški vojak.
Obenem je Teheran znova zavrnil očitke ZDA in Savdske Arabije, da se vmešava v notranje zadeve v Siriji in Jemnu. Kot so poudarili na iranskem zunanjem ministrstvu, tam posredujejo na povabilo vlad in z namenom boja proti terorizmu.
ZDA so pozvali, naj konča napade koalicije po vodstvom Savdske Arabije v Jemnu, saj da vodijo še v večje napetosti v regiji.
KOMENTARJI (55)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.