Vojaško operacijo naj bi vodili iz Iraka, predvideva pa tudi uporabo vojaških oporišč v Gruziji in Azerbajdžanu.
Kot še piše opozicijski časnik, ki se sklicuje na diplomatske vire, naj bi v Beli hiši potekalo srečanje, na katerem naj bi določili datum začetka operacije.
Iran se v zadnjem času sooča z vse hujšimi pritiski s strani ZDA. Washington jih obtožuje, da skrivajo pripadnike teroristične mreže Al Kaida, tudi tiste, ki naj bi pripravili napade v Savdski Arabiji 12. maja. Obtožujejo jih tudi, da pod krinko civilnega jedrskega programa razvija jedrsko orožje in da ovira prizadevanja za rešitev izraelsko-palestinskega konflikta. Iran pa ugovarja, da imajo ZDA dvolična merila, da so se proti Al Kaidi borili še pred ostalim svetom, ter da bo jedrsko energijo uporabljal le v civilne namene.
Tiskovni predstavnik iranskega zunanjega ministrstva je danes ponovil, da se Iran ne vmešava in se ne namerava vmešavati v notranje zadeve sosednjega Iraka. Še enkrat je spomnil na stališče uradnega Teherana, da se lahko le iraško prebivalstvo samo odloči za obliko, vrsto in smoter bodoče oblasti ter da bo Iran spoštoval kakršnokoli njihovo odločitev.
ZDA obtožujejo Iran, da se na njihovem ozemlju nahaja Saif al-Adel, eden od vojaških voditeljev teroristične mreže Al Kaida, ter Saad bin Laden, sin Osame bin Ladna. Te informacije Teheran zavrača in poudarja, da so izgnali kakih 500 članov te organizacije, ki so se k njim zatekli iz Afganistana, prav tako pa trenutno potekajo številni postopki proti osebam, osumljenih povezanosti z Al Kaido.