
Nadzorne kamere v nacionalnem muzeju Bardo, ki je bil v sredo tarča napada, so posnele napadalca. V napadu je umrlo 25 ljudi. Posnetek pokaže oborožena napadalca, ki se sprehajata po muzeju. Kamere so ujele tudi trenutek, ko napadalca na stopnicah muzeja srečata enega od obiskovalcev. Napadalec za trenutek uperi orožje v obiskovalca, nato pa mu pusti, da pobegne.
Tunizijski predsednik Bedži Said Esebsi pa je danes potrdil, da je tretji napadalec še vedno na begu. "Z gotovostjo lahko trdimo, da so muzej napadle tri osebe. Oseba, ki je še vedno na begu, ne bo prišla daleč," je še dodal.
Tunizijske oblasti so strelca identificirale kot Jasina Labidija in Hatema Kačnauija. V povezavi z napadom, za katerega je odgovornost prevzela skrajna Islamska država IS, so aretirali 20 osumljencev. Za 10 aretiranih oblasti verjamejo, da so bili direktno povezani z napadom.
Tunizijski obrambni minister Rafik Chelly je potrdil, da sta se strelaca urila v Libiji. Po ocenah tunizijskih oblasti se je do 3000 Tunizijcev odpravilo v Irak, Sirijo in Libijo, da bi se borili na strani skrajnežev.
Ubita v posredovanju policije
Napadalca, ki sta bila oblečena v vojaške uniforme in oborožena z avtomatskimi puškami, naj bi po nekaterih navedbah želela napasti stavbo tunizijskega parlamenta, ki leži nasproti muzeja, a so jima tamkajšnji varnostniki to preprečili. Zato sta začela streljati na turiste, ki so se z avtobusom pripeljali do muzeja. Nato sta jih nagnala v notranjost muzeja.
Ko je policija večino zajetih turistov v muzeju uspela spraviti na varno, se je odločila za posredovanje. Pri tem sta bila ubita oba napadalca in en policist.
300 potnikov je predčasno prekinilo potovanje z ladjo Costa Fascinosa.
Na ladji je bilo v času napada tudi 24 Slovencev. Pogovarjali smo se z enim od njih.
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.