Resolucija 1887 države poziva k sodelovanju, tako da bi "pregledna konferenca o (Pogodbi o neširjenju jedrskega orožja) NPT leta 2010 lahko uspešno okrepila pogodbo in postavila realistične in dosegljive cilje" na področju neširjenja jedrskega orožja, miroljubne uporabe jedrske energije in razoroževanja.
To je bilo prvič v zgodovini, da je sejo vodil ameriški predsednik. Barack Obama je dejal, da je to zgodovinska resolucija, ki vsebuje skupno zavezo za dosego cilja – svet brez jedrskega orožja. "Ne gre za izpostavljanje posamične države. Mednarodno pravo ni prazna obljuba in pogodbe je treba uveljavljati," je dodal.
Brez posebne omembe Irana in Severne Koreje
Države, ki niso podpisale NPT, resolucija poziva k popolnemu izpolnjevanju vseh njihovih obveznosti. Poziva jih tudi, naj pristopijo k pogodbi, da bi kmalu dosegli njeno univerzalnost. Irana in Severne Koreje resolucija sicer ne omenja neposredno, sklicuje pa se na resolucije, s katerimi je VS ZN pozval Iran, naj ustavi bogatenje urana, Pjongjang pa, naj razkrije svoj jedrski program.
Ruski predsednik Dmitrij Medvedjev pa je povedal, da je skupni cilj razvozlati težave med državami, ki si prizadevajo za neširjenje jedrskega orožja in jedrsko razorožitev. "To je zapleteno, saj ostaja raven nezaupanja med državami prevelika, vendar to moramo storiti," je dodal Medvedjev.
Hkrati je Medvedjev pozval VS, naj sprejme ukrepe, s katerimi bi preprečili, da bi jedrsko orožje prišlo v roke teroristov, kar je po njegovem mnenju ena najnevarnejših groženj.
Na zasedanju je bil prisoten tudi generalni sekretar ZN Ban Ki Mun, ki meni, da je jedrsko razoroževanje edina razumna pot naproti varnejšemu svetu.
KOMENTARJI (42)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.