Generalni sekretar ZN Kofi Annan je že izrazil zadržanost glede ameriškega predloga in dejal, da ne gre v smer, ki jo je priporočil. Annan je ob prihodu na sedež ZN še izrazil željo, da bi nova resolucija o Iraku predvidela večjo vlogo ZN v državi.
Tiskovni predstavnik francoskega zunanjega ministrstva Herve Ladsous je dejal, da Francija pozorno preučuje najnovejši osnutek resolucije o Iraku in dejal, da ga za zdaj še ne bi komentiral. Za podrobno preučitev predloženega osnutka se je zavzel tudi veleposlanik Pakistana pri ZN Munir Akram, mehiški veleposlanik pri ZN Aguilar Zinser pa je dejal, da bodo še videli, če so v predloženem besedilu kake novosti.
Nemški zunanji minister Joschka Fischer je ocenil, da je nov ameriški osnutek resolucije brez dvoma "korak v pravo smer", vendar ga je potrebno zelo podrobno proučiti. Po navedbah virov blizu nemške vlade je po mnenju Nemčije največja pomanjkljivost novega osnutka odsotnost točnega časovnega okvira za prenos oblasti Iračanom.
Poročilo o iraškem orožju
V Washingtonu je vodja skupine ameriške obveščevalne službe, ki v Iraku išče orožje za množično uničevanje, za zaprtimi vrati kongresnike seznanil z vmesnim poročilom o delu skupine. 1200 preiskovalcev menda tudi tokrat ni našlo nobenih oprijemljivih dokazov o tem, da je Irak imel orožje za množično uničevanje.

Avgusta je nekdanji inšpektor ZN David Kay napovedal, da bodo Američani kmalu presenečeni nad najdbami njegove skupine. Kongresniki pa pred današnjim poročilom niso pričakovali nobenih presenečenj. Preiskovalci naj bi našli zgolj nekaj pripomočkov, ki bi jih bilo mogoče spremeniti v sredstva za proizvodnjo orožja za množično uničevanje. Demokrati trdijo, da zdaj, ko orožja, ki je bilo povod za vojno, ni nikjer, Busheva administracija kar naprej govori o programih za njegov razvoj, pravih dokazov za eno ali za drugo pa ni nikjer.
Kay naj bi preiskoval tudi možnost, da se je strmoglavljeni iraški predsednik le pretvarjal, da ima orožje za množično uničevanje in tako poskušal preprečiti ameriški napad. Da bi prevara uspela, naj bi v sporočilu vojaškim poveljnikom, ki so ga prestregli ameriški obveščevalci, celo ukazal uporabo orožja.
Britanski premier pa opozarja, da se pri branju poročila ne gre osredotočiti na to, ali so orožje našli ali ne, ampak na to, ali je Irak kakor koli kršil resolucije ZN. Vprašati se moramo, poudarja Blair, ali so v njem dokazi, ki bi, če bi jih predstavili marca, zagotovili podporo ZN za napad.