Odpadki so bili v kitovem želodcu zbiti v ogromno kepo, ki je, kot kaže, nastajala kar nekaj časa. Ob tem je zanimivo, da žival ni bila v slabem zdravstvenem stanju. Čeprav obstaja možnost, da so odpadki v njenem želodcu nekako prispevali k temu, da je nasedla, pa strokovnjaki niso našli dokazov, da bi plastika prizadela ali ovirala črevesje.
"Kljub temu je takšna količina plastike v želodcu grozljiva, zagotovo je vplivala na prebavo. Dogodek nam lahko služi kot še en opomnik, kakšno nevarnost predstavljajo odpadki in izgubljene ribiške mreže za morsko življenje," so opozorili v škotski organizaciji, ki spremlja in pomaga nasedlim kitom, delfinom in drugim živalim. Gre za globalen problem, so dodali, odpadki v kitovem želodcu so izvirali tako s kopnega kot iz morja (ribiška industrija), žival pa jih je zaužila med Azori in Norveško.
Število kitov in delfinov, ki so nasedli na obalah Škotske, narašča, poroča BBC. Če so leta 2009 našteli 204 primere, so jih lani že 930.
KOMENTARJI (53)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.