
56-letni nadškof je papeževa desna roka zadnjih šest let, bolj kot po svojem delu v cerkvi je znan po tem, da v Italiji po zaslugi svojega videza uživa zvezdniški status. Je tudi pilot, v prostem času igra tenis, italijanski mediji pa so ga poimenovali "lepi Georg".
Njegov drugi vzdevek je tudi "vatikanski George Clooney", na naslovnici pa je končal po zaslugi članka z naslovom "Lepota ni greh".
Kljub medijskemu zanimanju je o Gansweinu znanega bolj malo. Do zdaj se je zapletel v dva odmevnejša škandala. V prvem primeru so ga v poznih večernih urah "zalotili" na sprehodu z neznano žensko, drugič pa ko je Vatikan pretresala afera Vatileaks.
Ne le da je imel takrat precej dela, ker sta bila na udaru tako papež kot celotna Cerkev, zaupni dokumenti, ki so pricurljali v javnost, so namreč razkrili, da ga med vatikanskimi zidovi ne marajo preveč, ker zanj vlada prevelik medijski interes.
Ganswein je zatrdil, da ga takšne spletke ne zanimajo in da se popolnoma posveča delu. V intervjuju za radio Vatikan je še dejal, da z nasprotnim spolom nima prav nobenih težav. "Z ženskami imam zelo spokojen in naraven odnos. Ko sem bil mlad, so seveda bile ženske, ki sem jih rad videval. In tiste, ki sem jih zelo rad videval," je dejal.
Da mediji izpostavljajo njegov videz, ga je na začetku presenetilo. "Bil sem presenečen in malo nejevoljen. Nisem vedel, kakšen je pravi odziv na takšno medijsko pisanje. Potem sem se pa odločil, da bom takšne zapise ignoriral, in zdaj sem se navadil. Tveganje, ki ga prinaša takšno gledanje na ljudi, pa seveda je, da zaradi površne ocene človeka na podlagi videza ne vidimo, kakšna je v resnici njegova notranjost," je še dodal.
Svojega pravila o varovanju zasebnosti ni prekršil niti za Vanity Fair. "Nadškof za fotografijo ni poziral niti ni dal intervjuja. Za naslovnico smo ga izbrali, ker je tako zanimiva oseba," so sporočili iz uredništva revije.

KOMENTARJI (56)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.