Napad se je zgodil v četrti Tavahi, ki v zadnjih mesecih velja za trdnjavo islamskih skrajnežev. Samomorilski napadalec je z avtomobilom bombo zapeljal ob konvoj guverjerja Džafarja Saada in detoniral eksploziv, je povedal varnostni šef v Adnu Mohamed Musaed in dodal, da je bilo v napadu ubitih nekaj telesnih stražarjev, a točne številke ni mogel podati.
Yemen governor killed in car bombing with five bodyguards in an al-Qaeda stronghold https://t.co/hVCCcMw0vU pic.twitter.com/yyB8hNZQ7X
— AJE News (@AJENews) December 6, 2015
Islamska država je kasneje v sporočilu, ki ga ni mogoče neodvisno preveriti, prevzela odgovornost za napad in zatrdila, da je bilo v "natančno načrtovani operaciji" poleg guvernerja ubitih še osem njegovih telesnih stražarjev.
Saad je bil na položaj imenovan pred kratkim, velja pa za tesnega sodelavca jemenskega predsednika Abedraba Mansurja Hadija, ki se je v začasno prestolnico Aden vrnil novembra, potem kot je več mesecev preživel v izgnanstvu v Savdski Arabiji.

V Jemnu že več mesecev potekajo spopadi med hutijskimi uporniki, ki jih podpira Iran, in vladnimi silami, ki so julija sprožile ofenzivo, s katero želijo znova prevzeti nadzor nad južnim delom države. Saad je bil ubit dan po tem, ko se je posebni odposlanec ZN za Jemen Ismail Ould Cheikh Ahmed v Adnu s predsednikom Hadijem pogovarjal o začetku mirovnih pogovorov med sprtima stranema.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.