V eksploziji mine v Mosulu, 370 kilometrov severno od Iraka, sta bila ubita dva ameriška vojaka. Napad se je zgodil pred policijsko postajo, v trenutku ko so se v civilnih avtomobilih mimo peljali ameriški vojaki. Ranjeni so bili še trije ljudje.
Požar na naftovodu
V bližini Tikrita, severno od iraške prestolnice, pa je izbruhnil požar na naftovodu. Očividci so povedali, da gre verjetno za sabotažo, saj je odjeknila eksplozija.
OZN umaknila svoje osebje
OZN bodo iz iraške prestolnice začasno umaknili svoje mednarodno osebje. "Ne bi smeli živeti v utrdbah, ne bi smeli biti nikogaršnja tarča, tukaj smo zato, da pomagamo," pa je dejal Larry Hollingworth, predstavnik OZN. Vodstvo svetovne organizacije pa se je po vrsti samomorilskih napadov kljub temu odločilo za umik.
V Washingtonu so zaradi nameravanega umika zaskrbljeni in poudarjajo, da sta ameriška vojska in iraška policija varnostne ukrepe v Bagdadu močno poostrili.

Bremer obljublja hitrejši prenos oblasti
Ameriški civilni upravitelj v Iraku Paul Bremer je napovedal, da bo koalicija pospešila prenos oblasti na Iračane. "Poiskali bomo način za pospešitev prenosa oblasti na iraško vlado," je dejal. Dodal je, da je nekdanji iraški voditelj Sadam Husein živ in da je v Iraku ter da je njegovo prijetje glavna naloga koalicije. "Menimo, da je Sadam živ in da je v Iraku. Njegovo prijetje ali smrt sta naši prednosti nalogi," je poudaril in dodal, da nimajo dokazov, da za vse številnejšimi napadi na koalicijske sile stoji nekdanji iraški voditelj. General Ricardo Sanchez, ki je sodeloval na novinarski konferenci, je ob tem dodal, da so napadi na koalicijske sile le "nepomembni izbruhi nasilja".
V odgovor na napade bo koalicija do marca podvojila število pripadnikov iraških civilnih obrambnih sil in pospešila urjenje vojakov in policistov. Bremer je zagotovil, da bo do prihodnjega septembra v obrambo svoje domovine vključenih več kot 200.000 Iračanov.
Bush: Odhod iz Iraka bi okrepil teroriste

Vse hujše nasilje Amerike ne bo prisililo k prezgodnjemu odhodu iz Iraka, je izjavil ameriški predsednik George Bush. "ZDA bodo končale svoje delo v Iraku," je zagotovil Bush v rednem tedenskem radijskem nagovoru. "Če bi Irak zapustili prezgodaj, bi to okrepilo teroriste in povečalo nevarnost za Ameriko. Odločeni smo ostati, se boriti in zmagati," je zatrdil Bush.
Bagdad zavrnil povabilo Sirije
Vodja egiptovske diplomacije Ahmed Maher pravi, da je "normalno", da Bagdad sodeluje na srečanju zunanjih ministrov iraških sosednjih držav (Savdska Arabija, Iran, Turčija, Jordanija, Egipt, Kuvajt in Sirija), ki se bo danes zgodilo v Damasku. "Normalno je, da iraška delegacija sodeluje na srečanju v Damasku, saj je svet prehodne iraške vlade že sodeloval na srečanjih Arabske lige, ZN in Organizacije islamske konference (OIC)," je dejal pred odhodom v Damask.

Iraški zunanji minister Hošjar Zebari pa je sporočil, da se ne bo udeležil srečanja, ker Irak ni dobil "jasnega in odkritega povabila" Sirije. Vabilo so sicer prejeli, vendar šele v zadnjem trenutku. "Način, na katerega je bilo naslovljeno vabilo, ne zadošča dostojanstvu Iraka," je pojasnil odločitev.
Sirija je sprva nasprotovala prihodu iraške delegacije, nato pa je popustila pod pritiskom Rijada, Kuvajta in Amana, ki so zagrozili z bojkotom, če Bagdad ne bo povabljen.