Zamaskirani moški, ki so bili oboroženi z avtomatskim orožjem, so vstopili v nočni lokal ob meji med ZDA in Mehiko in iz množice izločili šest moških ter vsakega posebej večkrat ustrelili. Med njimi je bil tudi 26-letni ameriški vojak, ki je v Mehiko prišel iz Teksasa. Predstavnik mehiške vojske je dejal, da so v lokalu, v katerem plešejo tudi striptizete, najverjetneje preprodajali drogo. "Morilci so se neposredno osredotočili na žrtve, druge pa pustili pri miru," je še pojasnil vojaški predstavnik Enrique Torres.
Pri begu morilci niso imeli velikih težav, saj je med obiskovalci bara zavladala velika panika, žrtve pa so ležale v lužah krvi.
Ubili novopečenega šefa policije
Še en napad pa se je zgodil v Monterreyu, kjer je okoli 30 mamilarskih morilcev ubilo lokalnega šefa policije Juana Artura Esparzo le pet dni zatem, ko je ta nastopil svoj položaj. Pred tem so v županovem uradu okrožja Garcia pustili sporočilo: "Bodi previden." V napadu so bili ubiti še štirje, med njimi dva telesna stražarja.
Juarez najbolj nasilno mesto
V Mehiki je zaradi nasilja mamilarskih kartelov, odkar je predsednik Felipe Calderon proti njim napovedal odločen boj, v katerega je vključena tudi vojska, umrlo 15.000 ljudi. Ciudad Juarez je v svetu v zadnjih treh letih znan kot eno najbolj nasilnih mest. Mamilarski karteli se namreč borijo za prevlado na mestnem trgu, za tihotapske poti v ZDA, žrtve kaotične vojne pa so tako preprodajalci kot tudi odvisniki, policisti in plačani morilci.
Samo letos je bilo v napadih na mestne bare in klinike za odvajanje od drog ubitih 2.00 ljudi, čeprav je bilo na območje poslanih 10.000 vojakov in polivistov.
Mehika ima kljub temu, da ji pri tem pomagajo tudi ZDA, velike težave zaradi nasilja, saj so si bogatejši mafijski karteli naredili velike zaloge orožja. Zaradi krvavih spopadov se tudi turisti izogibajo mest, kot sta Juarez in Tijuana.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.