Izid pomeni izraz nezadovoljstva volivcev s Foxom, saj so to bile prve parlamentarne volitve, potem ko je Fox leta 2000 zmagal kot prvi opoziciji kandidat na predsedniških volitvah in s tem prekinil 70-letno "vladavino" Institucionalne revolucionarne stranke (PRI) na predsedniškem položaju. Nezadovoljstvo pa izraža tudi nizka volilna udeležba, saj se je parlamentarnih in regionalnih volitev v nedeljo od 64,7 milijona upravičencev udeležilo le 41 odstotkov ljudi.
Po projekciji na podlagi hitrega štetja, ki so ga opravili na oddanih glasovnicah, naj bi PRI imela v 500-članskem spodnjem domu kongresa med 222 in 227 sedežev, Stranka narodne akcije (PAN) pa med 148 in 158, je sporočil predsednik inštituta Jose Woldenberg. Največja zmagovalka volitev je levosredinska Stranka demokratične revolucije (PRD), ki naj bi v novem parlamentu imela med 93 in sto sedežev, medtem ko jih ima sedaj 56. PAN je v koaliciji z Zelenimi na parlamentarnih volitvah leta 2000 dobil 38,41 odstotka glasov, PRI pa 36,55.
Predsednik Fox, čigar stranka že v sedanjem parlamentu nima večine, ampak ima s PRI skoraj enako število sedežev, se bo znašel še v težjem položaju, saj mu je opozicija v sedanjih treh letih predsednikovanja že onemogočila sprejem njegovih glavnih zakonskih reform, s katerimi je želel modernizirati državo.
Kmalu po objavi omenjenih izidov je Fox v kratkem televizijskem nagovoru dejal, da nobena od strank na volitvah znova ni dosegla večine. Po njegovih besedah je prišel čas, da začnejo delati skupaj in se soočijo z zahtevami državljanov, ki so "ratificirali politični pluralizem" v državi. Kot "posebno sporočilo" je Fox še posebej izpostavil volilno abstinenco, ki jo je po njegovem treba prekiniti.

Predsednik PRI Roberto Madrazo je medtem že razglasil zmago svoje stranke, ob tem pa Foxa in druge politične sile pozval, naj se mu pridružijo in oblikujejo potrebno soglasje za "oblikovanje novih delovnih mest in vrnitev gospodarske rasti".
Po projekcijah je PRI zmagala na guvernerskih volitvah v štiri od šestih zveznih držav (skupno jih je sicer 31). Zmagala je tudi v državi Nuevo Leon, ki je bila doslej v rokah PAN. PRI je tu prejela skoraj 60 odstotkov glasov. Stranka demokratične revolucije je dobila absolutno večino v mestni skupščini prestolnice Ciudad de Mexico, za kar gre zasluga izredno priljubljenemu županu mesta Andresu Manuelu Lopezu Obradorju, ki je član te stranke. V desetih zveznih državah so imeli tudi deželnozborske in lokalne volitve, na katerih so volivci med drugim izbirali 456 županov.