
Eksplozija je odjeknila le dan po objavi uradnih rezultatov parlamentarnih volitev, na katerih je zmagalo protisirsko zavezništvo pod vodstvom Sada Haririja. Bomba, ki je ubila Havija, je bila podtaknjena v njegovem avtomobilu pod voznikovim sedežem.

Po poročanju libanonske televizije je eksplozija odjeknila na zahodu Bejruta. Arabska televizija postaja Al Arabija je poročala, da naj bi v eksploziji umrl tudi Havijev spremljevalec.

To je že drugi umor kake protisirske osebnosti v Libanonu v tem mesecu. 2. junija je v eksploziji bombe, ki je bila prav tako nameščena pod sedež njegovega vozila, umrl znani protisirski novinar Samir Kašir.
Premier ogorčen nad atentatom
Libanonski premier Nagib Mikati je kmalu po eksploziji prispel na kraj dogodka."Vsakič, ko libanonska vlada doseže kaj dobrega, kot so bile volitve, nekdo poseže in zmoti vzdušje in ustvari nasilje v srcih ljudi," je dejal Mikati.
Pravosodni minister Kaled Kabani je na prizorišču dogodka dejal, da nekateri poskušajo destabilizirati razmere v Libanonu in poudaril, da bodo z vsemi sredstvi našli ljudi, ki stojijo za tem dejanjem. Eksplozijo je obsodil tudi minister za informiranje Charles Rizk, ki je dejal, da je bil Havi "ugledna osebnost v libanonski politiki".
Kot kažejo izidi parlamentarnih volitev bo imela opozicijska zveza pod vodstvom sina umorjenega nekdanjega libanonskega premiera Rafika Haririja, Sada Haririja, v novem parlamentu 80 sedežev in s tem večino. 35-letni sunitski poslovnež Sad Hariri sedaj računa na položaj premiera. Po umoru njegovega očeta februarja letos je v nekaj tednih prišel na politično prizorišče. Atentat je sprožil množične proteste, ki so pospešili umik sirske vojske iz Libanona, ki je bila v državi od leta 1976.