
Do napada je prišlo v provinci Ebb, 170 km južno od prestolnice. Napadalec pa je policiji po aretaciji dejal, da je streljal zato, da bi očistil svojo vero in se približal Alahu. 30-letnega storilca Abeda Abdela Razzaka Kamela so prijeli takoj po napadu. Jemenske oblasti so napad označile za delo "islamskih skrajnežev", storilec pa je priznal, da je žrtve ubil, ker so pridigali krščanstvo.
Po navedbah jemenskih oblasti naj bi bil domnevni islamski skrajnež povezan s članom islamske opozicijske stranke, ki je v soboto ubil pomembnega opozicijskega politika. Tamkajšnjo bolnišnico so odprli pred 35 letimi, trenutno pa se ravno pripravljajo, da upravljanje predajo jemenskim oblastem.
Jemen je v očeh zahoda že dolgo problematičen
Jemen, ki ima kakih 18 milijonov prebivalcev, je bil že večkrat omenjan kot ena izmed naslednjih držav v globalni vojni proti terorizmu, saj velja, da ima v državi pomembna oporišča kar nekaj skrajnih islamskih skupin. Jemen je tudi dom prednikov Osame bin Ladna, voditelja teroristične mreže Al Kaide, ki ga ima marsikateri prebivalec te države za islamskega heroja. Uradne oblasti imajo tudi veliko težav s tamkajšnjimi dobro oboroženimi plemenskimi skupnostmi.

Oktobra so samomorilci napadli francoski supertanker, novembra pa je ameriška CIA z vodeno raketo uničila nek avtomobil, v katerem se je nahajala šesterica, osumljena povezanost v teroristične aktivnosti. Decembra pa je španska in ameriška mornarica prestregla severnokorejsko pošiljko raket Scud, ki so jih Američani potem predali jemenskim oblastem.