
Iraška policija je sporočila, da je okoli osme ure zjutraj po lokalnem času eksplodiralo pred policijsko postajo v Bakubi, kakih 65 kilometrov severno od Bagdada. Kot poročajo policijski viri, je bil pred postajo parkiran avtomobil z eksplozivom.
Eksplozija je terjala šest življenj, več oseba pa je ranjenih. Med ranjenimi in mrtvimi ni pripadnikov ameriških vojaških sil, je sporočila iraška policija.
V drugi eksploziji prav tako pred policijsko postajo v mestu Kanbani Sad severno od Bagdada pa je življenje izgubilo devet oseb. Kot so sporočili pripadniki ameriških sil v mestu, je življenje izgubilo šest pripadnikov policije in trije civilisti.

Napad na civilno letalo
Tovorno civilno letalo, ki podjetja za hitro pošto DHL, je nad Bagdadom zadela protiletalska raketa SAM-7, zato je moralo zasilno pristati na letališču v Bagdadu, je sporočila ameriška vojska. Kot je dejal neimenovani predstavnik vojske, je letalo zajel ogenj, zato se je obrnilo proti letališču, kjer je brez težav pristalo. Ogenj so nato pogasili, ranjenih pa ni bilo.
Do podobnih napadov na letala, ki so pristajala na bagdadsko letališče, je že prihajalo. Današnji napad na civilno letalo pa je prvi, v katerem so izstrelki letalo zadeli.
Pentagon priznava obveščevalne pomanjkljivosti
Ameriški obrambni podsekretar za obveščevalne dejavnosti Stephen Cambone je v petek priznal, da ima ameriška vojska v Iraku kljub prizadevanjem premalo izurjenih obveščevalnih strokovnjakov in prevajalcev arabskega jezika, da bi lahko dosegla večje uspehe pri odkrivanju tega, kdo stoji za napadi na koalicijske sile.
Cambone je ponovil uradno trditev administracije, da jim gre v Iraku na bolje in to kljub dejstvu, da se napadi na koalicijske sile v zadnjih tednih bistveno povečujejo, ne pa zmanjšujejo. Poročilo obveščevalnih strokovnjakov Pentagona je odkrilo okrog 90 pomanjkljivosti pri obveščevalnem delu v Iraku, zato so po Cambonejevih besedah v zadnjih tednih v Irak poslali več ljudi in več denarja za obveščevalne dejavnosti.

Francija, Rusija in Nemčija za večjo vlogo ZN
Veleposlaniki Francije, Rusije in Nemčije so v petek na sedežu ZN v New Yorku pozvali ZDA in Veliko Britanijo, naj zagotovita večjo vlogo ZN in sosednjih držav pri procesu prenosa oblasti iz rok prehodne koalicijske uprave (CPA) Iračanom. Omenjene države prav tako zagovarjajo sklic konference iraških političnih skupin, sosednjih držav in mednarodnih predstavnikov, na kateri bi dodelali pot Iraka v neodvisnost.
Pobudo so omenjene tri države podale na zasedanju Varnostnega sveta ZN, med katerim sta ameriški veleposlanik pri ZN John Negroponte in njegov britanski kolega Emyr Jones Parry seznanila VS z dogovorom o prenosu oblasti med CPA in iraškim vladnim svetom, sprejetim 15. novembra. Dogovor predvideva, da Irak dobi do 30. junija 2005 prehodno vlado, ki bi do 15. marca istega leta pripravila vse potrebno za volitve v ustavodajno skupščino. Potem ko bi bila ustava sprejeta, bi jo Iračani potrdili na referendumu, nato pa izvolili novo vlado tja do konca istega leta.