V Tbilisiju je mirno, ne ve pa se, kje se nahaja odstavljeni predsednik.
Odstavljeni gruzijski predsednik Ševardnadze naj bi odpotoval v Nemčijo, vendar je nemško notranje ministrstvo te vesti zanikalo. Nekdo iz kroga njegove družine pa je sporočil, da je Ševardnadze doma.

Predsedniške dolžnosti sedaj opravlja Nina Burdžanadza

Predsedniške dolžnosti bo do izvolitve novega predsednika opravljala predsednica parlamenta in ena od vodij opozicije Nina Burdžanadze. Nina Burdžanadze je danes napovedala, da bodo v državi v roku 45 dni izvedli parlamentarne in predsedniške volitve. Točen datum volitev naj bi določili v 72 urah, za predsednika pa misli kandidirati tudi eden glavnih voditeljev protestov, ki so privedli k odstopu predsednika Edvarda Ševardnadzeja, vodja gruzijskega Nacionalnega gibanja Mihail Sakašvili.
Burdžanadzejeva je policijo in varnostne sile pozvala, naj po valu protestov, vzpostavijo red. "Ne le v Tbilisiju, temveč povsod po državi je treba vzpostaviti red," je v televizijskem nagovoru dejala Burdžanadzejeva.
Medtem je ameriški State Department v prvem odzivu na dogodke v Gruziji v nedeljo zvečer izrazil pripravljenost sodelovati z začasno predsednico Gruzije Burdžanadzejevo. Tiskovni predstavnik ameriškega zunanjega ministrstva je povedal, da je državni sekretar Colin Powell že poklical Nino Burdžanadze in ji zagotovil vso podporo ZDA. Powell se je po telefonu pogovarjal tudi z nekdanjim predsednikom Ševardnadzejem in se mu zahvalil, ker se je izognil prelivanju krvi. Poudaril je, da se s Ševardnadzejem nikakor niso pogovarjali o tem, naj odstopi: "Nikakor mu nismo govorili, kaj mora storiti, pač pa smo ga opogumljali h koraku, ki bi v Gruziji ohranil mir in bil v skladu z gruzijsko ustavo," je povedal tiskovni predstavnik State Departmenta, Richard Boucher. ZDA so imele sicer v preteklosti telo dobre odnose z odstavljenim gruzijskim predsednikom, vendar so prejšnji teden sporočile, da ga ne nameravajo podpirati v sporu glede rezultatov volitev.
Visoki predstavnik EU za skupno zunanjo in varnostno politiko Javier Solana pa je pozdravil odločitev nekdanjega gruzijskega predsednika, da odstopi in omogoči nove volitve. "Ševardnadze je spoštovan politik, ki je sprejel modro odločitev," je dejal Solana. Evropska komisija je v svojem sporočilu prav tako pozdravila Ševardnadzejevo odločitev in poudarila, da "odpira pot k obnovi ustavnega reda in miru v državi".