Eksplozija se je zgodila v bližini Velikega egipčanskega muzeja v Gizi, ki je sicer še vedno v izgradnji. Odprli naj bi ga leta 2020, veljal pa naj bi za največji arheološki muzej na svetu. Muzej je le dva kilometra oddaljen od znamenitih piramid, ki so priljubljena turistična atrakcija.
Eksplozivna naprava se je sprožila ob ograji muzeja, ko se je mimo pripeljal turistični avtobus. Na njem je bilo 25 južnoafriških turistov.
Kot poročajo svetovni mediji, naj bi bilo po zadnjih podatkih poškodovanih najmanj 17 ljudi, od tega sedem Južnoafričanov in 10 Egipčanov. Ranjeni pa naj bi utrpeli lažje oziroma srednje hujše poškodbe.
Kot piše BBC, gre že za drug napad na turiste v Egiptu v zadnjih šestih mesecih. Decembra lani so v eksploziji avtobusa blizu piramid v Gizi umrli trije vietnamski turisti in njihov lokalni vodič.
Turizem je sicer eden izmed temeljev egiptovskega gospodarstva, ki si še ni povsem opomoglo po arabski pomladi leta 2011 in terorističnem napadu na rusko potniško letalo leta 2015. Takrat je umrlo 224 ljudi, večinoma ruskih državljanov. Število tujih turistov v državi vse od takrat strmo pada.

KOMENTARJI (69)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.