Sin libijskega voditelja Moamerja Gadafija iz prvega zakona Mohamed Moamer Gadafi je v Tuniziji, poroča arabski časnik Al Kuds al Arabi. Na tunizijskem otoku Džerba naj bi bil že od nedelje, bival pa naj bi v nekem luksuznem hotelu. V Tunizijo pa sta po podatkih tunizijskih varnostnih sil prebežali tudi Gadafijeva žena in hči.

Gadafijev sin, ki je star 41 let, naj bi bil deležen tudi zdravniške oskrbe, vendar ni znano, kakšne. Mohamed Moamer Gadafi je predsednik libijskega olimpijskega komiteja, vodi pa tudi libijsko poštno in telekomunikacijsko službo.
V ponedeljek je sicer tunizijska tiskovna agencija TAP poročala, da so mejni prehod med Libijo in Tunizijo Ras Džedir prečkale "visoke libijske osebnosti".
Je prebegnil vplivni libijski minister za nafto?
Libijski uporniki in viri iz tunizijske varnostne službe pravijo, da je šef libijske državne naftne družbe prebegnil v Tunizijo, kar bi, če se izkaže za resnično, močno omajalo oblast polkovnika Moamerja Gadafija.
Nekdanji premier Šokri Ganem je mednarodno spoštovan libijski tehnokrat, zaslužen za liberalizacijo ekonomije in energetskega sektorja.
Libijske oblasti pravijo, da ni nobenih znamenj, da bi Ganem prebegnil, a so viri iz vrst tunizijske varnostne službe v torek sporočili, da se s skupino libijskih uradnikov nahaja v hotelu v turističnem središču Džerba.
Libijska državljanska vojna se preliva čez mejo

''Tunizijska vlada taka dejanja smatra kot sovražna s strani Libije, ki je več kot enkrat obljubila, da bo svojim silam preprečila streljanje v smeri Tunizije, a ni upoštevala svojih zavez,'' je izjavilo tunizijsko zunanje ministrstvo.
V torek so vsaj tri ruske rakete tipa Grad, izstreljene z libijskega ozemlja padle na Tunizijo. Raketiranje je libijske upornike prisililo k začasnemu umiku z mejnega prehoda Dehiba-Wazin, a so na koncu dneva kljub bombardiranju, ki je ubilo tri uporniške borce, prehod znova držali v svojih rokah.
Obstreljevanje naj bi se prenehalo v sredo zjutraj, ko se je mejni prehod znova odprl živahnemu prometu, saj libijski kmetje prečkajo prehod z živino, ki jo prodajajo na tunizijski tržnici. Mejni prehodi so za libijske upornike na zahodni libijski fronti življenjskega pomena, saj prek njih v gorska mesta v rokah upornikov prihaja hrana, zdravila in gorivo, reševalna vozila pa ranjene vozijo v bolnišnice v Tuniziji.
Že drugo poročilo o Al Kaidi v Tuniziji
V spopadu s skupino oboroženih mož na severu Tunizije so umrli trije pripadniki tunizijskih varnostnih sil. Pri tem sta bila ubita tudi dva napadalca. Skupino oboroženih mož naj bi sestavljali Tunizijci, Libijci in Alžirci, pripadali pa naj bi regionalni podružnici Al Kaide, ki deluje v Magrebu.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.