
Poleg bližnjevzhodne in iraške krize bodo v Dohi skušali skleniti carinsko unijo, ki naj bi v veljavo stopila prihodnje leto. Katarski emir šejk Hamad ben Kalifa Al-Tani je ob začetku zasedanja ZN pozval, naj čimprej končajo inšpekcije iraške oborožitve. Inšpektorje pa pozival, naj svojo misijo opravijo objektivno in nevtralno, mednarodno skupnost pa, naj stori vse, da bi to misijo čimprej končali.
Katarski emir je ob tem izrazil zadovoljstvo, ker je Irak sprejel resolucijo 1441 Varnostnega sveta ZN, saj to po njegovi oceni predstavlja pomembno etapo pri reševanju iraškega vprašanja v okviru ZN.

Na vrhunskem srečanju v Dohi sicer sodelujeta le dva voditelja držav, iz Katarja in Omana, voditelji ostalih pa so na srečanje poslali zunanje ministre. Po mnenju političnih opazovalcev je vzrok za to spor okoli arabske televizije Al Džazira, ki ima sedež v Katarju. Savdska Arabija, ki vodi CCG, je namreč v sporu s Katarjem, saj naj bi namreč predlagala sporne oddaje na Al Džaziri. V zvezi s tem je šejk Hamid izjavil, da mora skupno delovanje CCG ostati zavarovano pred dvostranskimi spori.
Na srečanju naj bi se na željo Kuvajta pogovarjali tudi o nedavnem opravičilu iraškega predsednika Sadama Huseina Kuvajtčanom za invazijo leta 1990, ko jih je obenem pozval k uporu proti lastnemu vodstvu. Pri tem je Kuvajt obtožil, da dopušča namestitev tujih sil na svojih tleh.
Irak vrača Kuvajtu odvzete predmete
Iraški minister za zunanje zadeve je danes sporočil, da bo Irak Kuvajtu jutri vrnil še nekaj stvari, ki jih je Irak zasegel med okupacijo Kuvajta leta 1990 in 1991. Iraške oblasti niso povedale kje so našle stvari, ki naj bi jih jutri vrnile Kuvajtu. Med vrnjenimi stvarmi naj bi bile štiri slike in sedem daril tujih dostojanstvenikov, ki jih je prejela vladajoča družina v Kuvajtu, ter nekaj muzejskih primerkov.