Dogovora obvezujeta sprti strani, da zaustavita vsakršne operacije v Darfurju in zagotovita zaščito za 1,5 milijona razseljenih oseb na tem območju.
Dogovora sta ob prisotnosti nigerijskega predsednika Oluseguna Obasanja ratificirala sudanski minister za kmetijstvo Madžub al Kalifa in vodji dveh uporniških skupin Mini Arku in Mohamed Tugod. "To je resnično zgodovinski trenutek," je ob tej priložnosti dejal tiskovni predstavnik sudanske vlade Ibrahim Mohamed Ibrahim. Po njegovih besedah bo uresničitev sporazuma "prinesla mir in stabilnost prebivalcem Darfurja," zato bo sudanska vlada storila vse, kar je v njeni moči, da bo prišlo do njegove uresničitve.
Sudanska vlada je s podpisom sporazuma privolila v vzpostavitev območja prepovedi preletov nad Darfurjem. Uporniki in Afriška unija so namreč predtem že večkrat zahtevali vzpostavitev tega območja nad pokrajino, saj naj bi sudanska vlada z vojaškimi letali večkrat bombardirala vasi na tem območju.
Obe strani sta se tudi sporazumeli, da bosta zagotovili prost dostop humanitarnim delavcem do civilistov v pokrajini, kar sta potrdila namestnik sudanskega zunanjega ministra Nadžib Abdel-Vahab in predstavnik uporniške Sudanske osvobodilne vojske (SLA) Mahgub Husain.
Kriza v Darfurju je izbruhnila marca 2003, doslej pa je po podatkih ZN terjala že več kot 70.000 življenj. Okoli 1,5 milijona ljudi je bilo prisiljenih zapustiti svoje domove. Predstavniki ZN so v zadnjem času večkrat poudarjali, da se številni begunci bojijo vrniti na domove, ker se bojijo nasilja milic džandžavid, ki naj bi jih podpirala vlada v Kartumu.