V napadu na ameriške vojake v Bagdadu je bilo danes ranjenih osem Iračanov in dva člana ekipe arabske televizijske mreže Al-Džazira. Granato naj bi neznanci vrgli z enega od nadstropij fakultete za islamske študije v središču mesta.
V zadnjih 24 urah pa so bili v dveh ločenih napadih oboroženih Iračanov na pripadnike britanskih sil v iraški pokrajini Misan okoli 360 kilometrov jugovzhodno od Bagdada ubiti trije Iračani, šest pa je bilo ranjenih. Na britanski strani, ki je na napade odgovorila, ni bilo žrtev.
Na avtocesti blizu Tikrita, rojstnega kraja strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina, sta bila davi ranjena ameriška vojaka, potem ko je njuno vozilo naletelo na ročno izdelano eksplozivno telo. Blizu kraja Divanija, okoli 180 kilometrov južno od Bagdada, kjer je temperatura presegla 50 stopinj Celzija, pa je zaradi vročine umrl ameriški vojak.
Civilni upravitelj v Iraku opozarja
V Irak pa naj bi se po koncu vojne vrnilo več sto islamskih skrajnežev, ki pripravljajo teroristične napade, je prepričan ameriški civilni upravitelj v Iraku Paul Bremer. "Med terorističnimi skupinami, ki nas najbolj skrbijo, je Ansar al-Islam, so pa še druge skupine, ki ogrožajo koalicijske sile, kar so z gotovostjo pokazala zaslišanja in obveščevalni podatki. Lahko gre tudi za ostanke Sadamovih Fedajinov, njegovih obveščevalnih služb in stranke Baas," je za ameriški časnik New York Times dejal Bremer.
Civilni upravitelj v Iraku, ki četrtkov napad na jordansko veleposlaništvo v Bagdadu pripisuje prav teroristični skupini Ansar al-Islam, je dejal, da bi bilo možno, da so pripadniki te ali kake druge organizacije z bombami zalagali pripadnike nekdanje iraške vodilne stranke Baas, ki so izvajali napade na okupacijsko vojsko. Skupina Ansar al-Islam naj bi bila sicer povezana s teroristično mrežo Al Kaida.