
Kot je pojasnil odvetnik obtoženih Mohsen al Alavi, je sodišče 13 zdravstvenih delavcev obsodilo vsakega na 15 let zapora, dva zdravnika na po deset let zaporne kazni, še sedem zdravnikov pa bo moralo v zaporu preživeti po pet let. Vsi, vključno s protestnikom, ki mu je sodišče prisodilo smrtno kazen, se lahko na obsodbe še pritožijo.
Današnje stroge kazni nakazujejo na to, da sunitske oblasti v državi ne bodo popuščale pri preganjanju in kaznovanju tistih, ki jih obtožujejo podpiranja opozicije pod vodstvom šiitov in sodelovanja v protestih v državi. Sodišče je med drugim do zdaj na smrtno kazen zaradi ločenega uboja policista že obsodilo dva protestnika.
V Bahrajnu so marca razglasili izredne razmere, ki naj bi oblastem pomagale pri soočanju s protesti šiitske večine, ki je zahtevala več pravic in svoboščin v državi. Od takrat so oblasti zaprle več sto opozicijskih aktivistov, medtem ko je bilo od začetka protestov, ki so jih februarja navdihnile vstaje drugod po arabskem svetu, v nasilnem zatrtju ubitih več kot 30 ljudi.
Pred današnjimi obsodbami je sodišče sicer že v sredo potrdilo kazni za 21 aktivistov zaradi njihove vloge v protestih. Med njimi je tudi osem pomembnih političnih osebnosti, ki so zaradi poskusa strmoglavljenja sunitskih oblasti dobile dosmrtno zaporno kazen.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.