9. oktobra je glasovnice oddalo skoraj 8 milijonov ljudi, kar je med 75 in 80 odstotki od 10,5 milijona Afganistancev, ki so se registrirali za volitve. Gre za oceno na podlagi osnovnih podatkov z volišč, ki pa kaže, da so Afganistanci množično prišli na volišča kljub grožnjam in slabemu vremenu. Prvi uradni rezultati volitev naj bi bili znani 30. oktobra.

V Afganistanu so sicer s petdnevno zamudo začeli preštevati volilne glasove. Do odloga je prišlo zaradi nepravilnosti. Po preštetju kakih 2800 glasovnic v prestolnici Kabul je največ volivcev, približno 55 odstotkov, podprlo začasnega afganistanskega predsednika Hamida Karzaja, ki je že pred volitvami veljal za favorita. Junus Kanuni je bil, kot je bilo pričakovano, njegov najresnejši protikandidat in je zbral 33 odstotkov glasov, edina kandidatka za položaj Masuda Džalal pa je pristala na tretjem mestu po številu zbranih glasov. Za mesto afganistanskega predsednika se je sicer potegovalo 18 kandidatov. 14 med njimi jih je izjavilo, da volitev ne priznavajo in zahtevalo celo prekinitev glasovanja, vendar je osrednja volilna komisija njihovo prošnjo zavrnila.
Preštevanje glasovnic so začeli v petih od osmih centrov za preštevanje volilnih glasov, poleg v Kabulu še v mestih Mazar-i-Šarif in Kunduz na severu, Kandaharju na jugu in Gardezu na jugovzhodu države. V ostalih treh centrih, v Bamijanu v osrednjem delu Afganistana, Džalalabadu na vzhodu in Heratu na zahodu, pa bodo volilne lističe začeli pregledovati v petek ali soboto.
Neodvisna komisija je pred tem pregledala 43 pritožb predsedniških kandidatov. Glasovnice z več volišč so morali po podrobnem pregledu izločiti iz štetja. Pri pritožbah je šlo predvsem za težave s črnilom, ki služi za preprečevanje večkratnega glasovanja, ter za skrajšanje časa, v katerem so volivci lahko oddali svoje glasove.