Za predlog zakona je glasovalo 152 senatorjev, 107 pa jih je bilo proti. Zakon mora sprejeti še poslanska zbornica, kjer ima Berlusconijeva desna sredina prav tako večino. Odločitev je pričakovati še ta mesec.
Berlusconi si je prizadeval za sprejetje zakona o imuniteti predvsem zato, ker bo Italija 1. julija prevzela predsedovanja Evropski uniji. Nadaljevanje procesa zaradi korupcije, ki poteka proti njemu v Milanu, bi škodilo ugledu Italije, je zatrjeval.
Opozicija pa zakon zavrača, češ da je v nasprotju z ustavo in narejen posebej za 66-letnega premiera. Opozicija imuniteto sicer podpira, vendar si je prizadevala, da bi jo zagotovili s spremembo ustave, za katero so potrebna tri glasovanja v obeh domovih parlamenta.
Berlusconijev primer bo brez epiloga
Politik in podjetnik Berlusconi je obtožen, da je z več sodelavci leta 1985 podkupil sodnike, da bi ti vplivali na prodajo italijanskega državnega prehrambenega koncerna SME Berlusconijevemu holdingu Finivest. Sam obtožbe zavrača in vztraja, da je nedolžen. Berlusconi, ki je zadnji dve leti premier, je prepričan, da gre za politični proces, s katerim naj bi ga želeli levousmerjeni sodniki in tožilci odstaviti. Njegovi odvetniki so sicer že večkrat skušali preložiti proces v Milanu, vendar neuspešno.