Civilni član ameriške delegacije na pogovorih Richard Jones je povedal, da so se ZDA med pogovori strinjale o umiku svojih vojakov, da bi tako lahko imeli prebivalci mesta neposreden dostop do glavne bolnišnice. Strani sta tudi soglašali, da bosta pogovore nadaljevali v soboto.
"Prebivalci Faludže si želijo vrnitve miru in normalnega življenja," pa je dejal iraški predstavnik al Hasani. "Pripravljeni so sprejeti ukrepe v tej smeri in enako velja za koalicijske sile," je dodal. "Sem optimist," je še dejal.
Al Sadr: Brez sklepanja kompromisov s koalicijo
Skrajni šiitski vodja Moktada al Sadr je v svetem mestu Kufa pri Nadžafu med javno pridigo zatrdil, da sklepanje kompromisov s koalicijo, ki jo vodijo Američani, "ne služi ničemur". "Okupacijskim silam ne bomo dovolili vstopa v Nadžaf in druge svet kraje, kamor jim vstop prepoveduje naša vera. Te sile bodo tu ostale več let in utrdile svoje položaje, iskanje kompromisa z njimi pa ne služi ničemur," je izjavil al Sadr.

Ugrabitelji grozijo z novimi uboji
Potem ko so ugrabitelji v Iraku v sredo ubili italijanskega talca, sedaj grozijo, da bodo ubili še ostale, piše italijanski tisk. Ugrabitelji, ki zadržujejo še tri talce, zdaj napovedujejo, da bodo "vsakih 48 ur" ubili še enega. Italijansko zunanje ministrstvo teh poročil danes ni moglo potrditi. Odposlanci italijanske vlade in tajnih služb po poročanju medijev skušajo vzpostaviti stike z ugrabitelji, za katere domnevajo, da so pripadniki sunitskih milic.
Izpustili tri češke novinarje
Trije češki novinarji, ki so jih v Iraku ugrabili v nedeljo, so bili izpuščeni in so na češkem veleposlaništvu v Bagdadu. Novinarji so v dobrem fizičnem in psihičnem stanju, je dejal češki zunanji minister Vit Kolar.
Češki televizijski novinar Michal Kubal (27), snemalec Petr Klima (40) in radijski reporter Vit Pohanka (37) naj bi v nedeljo v najetem avtomobilu zapustili Bagdad in odpotovali proti Amanu. Ugrabili so jih v kraju Tidži severno od Bagdada.

Načelnik policije v Basri pa je sporočil, da so iz tamkajšnjega hotela neznanci, preoblečeni v policiste, ugrabili nekega ameriškega poslovneža. Neka avstralska mirovnica pa je sporočila, da so jo v sredo ugrabile radikalne milice v Faludži in jo zadrževale 20 ur. 34-letna Donna Mulhearn je bila zajeta skupaj s tremi humanitarnimi delavci, ko so skušali pobegniti pred napadom ameriških sil. Dodala je, da so ugrabitelji vse štiri zasliševali, vendar so z njimi dobro ravnali, potem ko so izvedeli, kakšno delo opravljajo.
Danska televizija DR1 je medtem poročala, da je bil v Iraku ugrabljen danski poslovnež, vendar uradne potrditve še ni. Danska je na strani ZDA vojaško sodelovala v vojni v Iraku in ima na jugu države svoje enote.
Japonca bi rada ostala v Iraku?

Dva japonska talca, ki sta bila v četrtek po enem tednu osvobojena v Bagdadu, sta napovedala, da želita ostati v Iraku in nadaljevati svoje delo. "Nadaljevala bom svoje delo v Iraku," je za televizijo Al Džazira povedala 34-letna humanitarna sodelavka Nahoko Takato. Neodvisni fotograf Soičiro Korijama (32) je prav tako izrazil željo, da bi ostal v Iraku in še naprej pokrival dogodke.
Izjavi obeh pa sta močno vznemirili najvišje japonske predstavnike, predvsem premiera Džuničira Koizumija, ki se je zaradi krize s talci teden dni soočal z najhujšo politično krizo od svojega prihoda na oblast pred tremi leti. V Iraku naj bi pogrešali še dva japonska državljana.