Policija sicer dvomi, da je 38-letni novinar, ki je izginil 23. januarja v Karačiju, mrtev, čeprav so ugrabitelji v petek po elektronski pošti več ameriškim medijem sporočili, da so Pearla ubili. Usoda novinarja je postala še toliko bolj nejasna, potem ko se je pojavila neka druga skupina, ki je za njegovo izpustitev zahtevala dva milijona dolarjev odkupnine.
Organizacija za zaščito človekovih pravic Amnesty International je danes pozvala k osvoboditvi novinarja: "Zajetje talcev je resna kršitev človekovih pravic in popolnoma nesprejemljiva. Gre za dejanje, ki ogroža temeljno pravico do življenja, celovitost človeka in svobode, in ki ga mednarodno pravo izrecno prepoveduje."
Ugrabitelji so v sredo zagrozili, da bodo Pearla ubili v 24 urah, če ZDA ne bodo izpustile domnevnih pakistanskih teroristov, ki so se borili v Afganistanu in so zaprti v ameriškem vojaškem oporišču Guantanamo na Kubi. Pakistanskim in ameriškim medijem so v četrtek poslali še eno nepodpisano elektronsko sporočilo z isto vsebino in tako podaljšali ultimat za en dan.
V Kašmiru zopet obstreljevanje
Po informacijah indijske strani je celodnevno obstreljevanje potekalo predvsem v okrožju Rajouri in Poonch. Obstreljevanje s topništvom in strojnicami ni nič močnejše kot običajno, je še potrdil isti vir.
Indijska policija je še sporočila, da so v različnih incidentih ubili šest muslimanskih skrajnežev.
Pakistanski odvetniki nasprotujejo uvedbi vojaških sodišč
Več kot 200 odvetnikov je v na ulicah mesta Lahore mirno protestiralo zoper odločitev oblasti v Islamabadu, da v posebna protiterorestična sodišča imenuje vojaške častnike. Odvetniki so zaskrbljeni predvsem zaradi domnevnega ogrožanja neodvisnosti sodišč, nedemokratičnosti in omejevanja pravne države. Tako bo v teh sodiščih v senatu treh sodnikov sedel tudi predstavnik vojske.