Poročilo pravi, da je padal še hitreje, kot so predvidevali. Po skoku so hitrost ocenili na 1342 km/h, v poročilu pa so zdaj zapisali, da je bila najvišja hitrost, ki jo je dosegel 1356 km/h.
Prav tako so popravili višino, s katere je skoči, na 38.969 kilometrov, kar je nekaj metrov nižje od neuradne višine.
Kot so še zapisali v poročilu, je Baumgartner hitrost zvoka dosegel po 34 sekundah padanja, vertikalna dolžina prostega pada je znašala 36.402,6 metrov, sam prosti pad pa je trajal 4 minute in 20 sekund.
Od poleta balona pa do Baumgartnerjevega pristanka je sicer minilo 2 uri in 47 minut, od skoka do pristanka pa 9 minut in 18 sekund. Ko je odprl padalo, je bil Baumgartner 1.525 metrov nad tlemi.
Naprave so zabeležile tudi najnižjo temperaturo. Ta je 18.203 metrih znašala minus 70,9 stopinj Celzija.
Strokovnjaki, ki so spremljali skok, so razkrili tudi, kako hitro je utripalo njegovo srce. Najvišji utrip je doseglo v trenutku, ko je skočil iz kapsule, kar 185 utripov na minuto, med samim poletom na rob vesolja pa je njegov srčni utrip znašal med 60 in 100 udarci na minuto.
Baumgartner in njegova ekipa so se na podvig sicer pripravljali pet let. Raziskovalci, ki so sodelovali pri projektu Red Bull Stratos pa verjamejo, da bodo zbrane informacije pomembne za razvoj novih sistemov evakuacije v nujnih primerih iz plovil, ki letijo na ekstremnih višinah. Omenjeni podvig si je na YouTubu v živo ogledalo več kot osem milijonov gledalcev.
Felix Baumgartner je ob tem osvojil rekord najvišjega poleta z balonom, kot prvi človek je brez letala presegel hitrost zvoka, zapisan pa bo tudi kot človek, ki je skočil z najvišje višine v zgodovini, nato pa varno pristal.
KOMENTARJI (84)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.