
Do napada z avtomobilom bomba je prišlo v mestnem predelu, kjer živijo pretežno šiiti. Umrlo je najmanj 14 ljudi, več kot 56 pa je ranjenih, med njimi tudi ženske in otroci, so sporočili policisti. Eksplozija je povzročila tudi požar v bližnjem stanovanju, vnelo pa se je tudi okoli 15 vozil.
Razjarjena množica okoli 150 ljudi je svoj bes usmerila proti policiji in novinarjem ter pretepla najmanj dva iraška fotografa. Policija in ameriški vojaki so množico razgnali z opozorilnimi streli v zrak.
V napadu z avtomobilom bombo v Kirkuku pa je bil ubit iraški civilist, pet ljudi, med njimi policist, pa je bilo ranjenih, so sporočili policijski viri.
Ameriška vojska je medtem sporočila, da sta bila v eksploziji bombe med sredino operacijo ameriških sil na zahodu Iraka ubita dva marinca, 14 jih je bilo ranjenih.
Oboroženi neznanci v Bagdadu so davi v dveh ločenih incidentih ubili generala iraške vojske in policijskega častnika. Oba so ustrelili, ko sta odhajala od doma.
Ukori zaradi zlorab
Medtem so v nadaljevanju sodnega procesa glede zlorab zapornikov v zloglasnem zaporu Abu Graib v Iraku sodniki ukor izrekli polkovniku Thomasu Pappasu. Poveljniku brigade ameriške vojske, polkovniku Pappasu so v nemškem Kaiserslauternu, kjer je potekalo sojenje, izrekli ukor in ga spoznali krivega zanemarjanja dolžnosti, ker je dovolil uporabo psov med zaslišanjem zapornikov v Abu Graibu. Pappasu so izrekli pisni ukor, ki bo zapisan v njegovi osebni kartoteki, plačati pa bo moral tudi globo v višini 8000 dolarjev.

Medtem se je ameriška vojakinja Sabrina Harman, ki je obtožena, da je pisala na gola telesa iraških zapornikov, izrekla za nedolžno glede sedmih točk obtožnice. V primeru, da jo bo sodišče spoznalo za krivo, ji grozi največ do šest let in pol zapora.
Senat potrdil 82 milijard za Irak in Afganistan
Ameriški senat je soglasno potrdil predlog zakona o izrednem dodatnem financiranju vojne v Iraku in Afganistanu. S potrditvijo izrednega zakona o financiranju vojne je ameriška vojna proti terorizmu presegla 300 milijard dolarjev.
Skoraj 76 milijard dolarjev je namenjeno vojaškim operacijam v Iraku in Afganistanu, le štiri milijarde pa povezanim in nepovezanim programom financiranja dejavnosti doma in v tujini.
Zakon je zelo velikodušen do družin vojakov, padlih na vojnih območjih, saj retroaktivno do 7. oktobra 2001 povišuje odškodnino za enega mrtvega vojaka z 12.000 dolarjev na 100.000 dolarjev.