Stric je bil usmrčen, ker naj bi načrtoval državni udar, zavozil ekonomijo države, zasvojen naj bi bil z drogami, igrami na srečo, bil naj bi ženskar. Med obtožbami se je znašel celo očitek, da je prepočasi vstajal.
Ri Sol Džu se je z Unom pojavila na spominski slovesnosti ob obletnici smrti Kim Džong Ila, je pa njena prisotnost še podžgala ugibanja, da je pri soprogu padla v nemilost. Menda zato, ker jo je Unu za ženo priporočil prav usmrčeni stric.
Ri Sol Džu je bila videti zaskrbljena, nervozna, utrujena in precej shujšana. Prav tako Una ni spremljala na obiskih ribarnice in novega smučarskega središča, čeprav je o dejanskem zaporedju dogodkov v Unovem življenju na podlagi medijskih objav zaradi stroge režimske cenzure mogoče sklepati le približno. Medijske objave si namreč sledijo tako kot režim ocenjuje, da bo za utrjevanje Unovega položaja najbolj primerno.
Strah Unove soproge sicer ni neutemeljen. Nekdanje dekle Hyon Song Wol je dan usmrtiti, ker se je na televiziji pojavila v plesni točki, oblečena podobno kot v tem času ameriške pevke. Režim ji je očital pojavljanje v pornografiji in jo obsodil na smrt.
Usmrtitev Unovega strica naj bi pognala strah v kosti številnim partijskim pomembnežem, ki so zdaj le ugotovili, da bo Un prav tako krut kot njegov oče.
Il naj bi po podatkih ZDA in Južne Koreje za časa svojega vladanja v taborišča zaprl približno 200.000 političnih zapornikov, obtožen je bil zločinov proti človeštvu za veliko lakoto v devetdesetih letih prejšnjega stoletja, po poročilu Human Rights Watch pa je severnokorejski režim eden najbolj represivnih na svetu.
Dinastija Kim sicer tesno zaprti državi vlada že več kot šest desetletij, vladavine vseh predstavnikov te dinastije pa so prežete z močnim kultom osebnosti.
KOMENTARJI (318)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.