Ruski obrambni minister Sergej Ivanov je potrdil, da je nesreči ruske jedrske podmornice v Barentsovem morju umrlo devet članov posadke. Ivanov je prispel na poveljstvo severnomorske flote v Severomorsku, kjer je nadzoroval reševanje skupno desetih mornarjev. Na poveljstvo je prišel po naročilu ruskega predsednika Vladimirja Putina, ki je med svojim obiskom v Italiji napovedal preiskavo vzrokov nesreče. Rusko tožilstvo je medtem sporočilo, da je vložilo obtožnice proti več častnikom ruske vojne mornarice, ki naj bi bili odgovorni za nesrečo, Ivanov pa je že začasno odstavil poveljnika podmorniških enot ruske mornarice Sergeja Žemčužnoga.
Po besedah glavnega vojaškega tožilca Aleksandra Savenkova je tožilstvo obtožnice zaradi domnevne kršitve pravil glede upravljanja z ladjami vložilo proti častnikom severnomorske flote in ene od enot podmornice. Kot je še dejal tožilec, je "že sedaj očitno, da je vodstvo severnomorske flote prekršilo zakon", "neposredno" kazensko odgovoren pa naj bi bil Žemčužnog. Reševalcem je sicer uspelo iz morja rešiti enega od članov posadke, katerega zdravstveno stanje naj bi bilo zadovoljivo. Izvlekli so tudi trupli dveh mornarjev, za ostalih sedem pa domnevajo, da so ostali ujeti na podmornici. Načelnik glavnega štaba ruske morske flote Viktor Kravčenko je sporočil, da upanja, da bodo preostale mornarje še rešili, ni več.
Jedrska podmornica je bila namenjena proti jedrskemu reaktorju v mestu Poljarnyj blizu Murmanska, kjer so jo nameravali razstaviti. V noči na soboto je zašla v hudo neurje, pri čemer se je odtrgala od vlečnih čolnov in se približno 5,5 kilometra severozahodno od otoka Kildin pred polotokom Kola potopila na 170 metrov globine. Ob nesreči podmornice se je jedrski reaktor podmornice ustavil, na krovu podmornice pa ni bilo orožja, tako da ni nevarnosti radioaktivnega onesnaževanja. Vzrok nesreče za zdaj še ni znan.
Pred tremi leti je v Barentsovem morju med vajami potonila ruska jedrska podmornica Kursk. V nesreči je življenje izgubilo vseh 118 članov posadke.