Tujina

Umrl osumljenec za napad v Casablanci

Casablanca, 28. 05. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Tožilstvo v maroški Casablanci je sporočilo, da je po aretaciji umrl eden od osumljencev, ki naj bi usklajeval samomorilske napadalce, ki so 16. maja izvedli napade v Casablanci. Po navedbah tožilstva so napadalci, ki so ušli smrti, preiskovalcem povedali, da je bil pokojni Abdelhak njihov vodja in da so le izvajali njegove ukaze.

Napad v Casablanci je terjal 43 življenj
Napad v Casablanci je terjal 43 življenj FOTO: Reuters

Tožilstvo je še sporočilo, da je Abdelhak umrl med prevozom iz mesta Fes, kjer je bil aretiran 26. maja, v bolnišnico v Casablanci zaradi težav s srcem in jetri. Obdukcija je pokazala, da je umrl naravne smrti, je pojasnilo tožilstvo.

Trojica, ki je preživela napade, je sicer obtožena sodelovanja v kriminalni združbi, poskusa ogrožanja notranje varnosti, naklepnega umora in namernega povzročanja poškodb.

V napadih na hotel, restavracije in zgradbe, v katere so zahajali tujci, v Casablanci je 16. maja umrlo 43 ljudi, več kot sto pa je bilo ranjenih.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20