Mesec dni po njegovem izginotju se je iskanje hudo bolnega Tommasa Onofrija tragično končalo. Mario Alessi, eden od ugrabiteljev, ki so 2. marca pred očmi staršev iz domače hiše v bližini italijanske Parme odpeljali takrat 17-mesečnega otroka, je priznal, da je dečka ubil. »Jaz sem ga ubil. Kmalu po ugrabitvi. Nisem prenašal njegovega joka,« je dejal moški, ki je še dan prej trdil, da je nedolžen.
Policiji je moški nato tudi pokazal mesto, kamor je skril trupelce. Vse kaže, da je deček umrl zaradi udarcev z lopato po glavi, ocenjujejo policisti. Domnevni morilec je sodeloval pri gradbenih delih v hiši, kjer živi družina umorjenega otroka, tam je delal tudi njegov pajdaš. Pri ugrabitvi pa je sodelovala še soproga prvega, ki je dejanje prav tako priznala. Vsi trije so od sobote v priporu, preiskava pa še ni končana. Policija namreč ugotavlja, ali so imeli še več pomagačev.
Trojica je nameravala z dečkovo ugrabitvijo njegovega očeta prisiliti, naj na pošti, kjer je zaposlen, ukrade večjo količino denarja in jim jo izroči, so še izvedeli preiskovalci. Žal pa se je njihov načrt končal tragično.
Starši, ki so ves čas pozivali ugrabitelje naj hudo bolnemu otroku ne odrečejo zdravljenja, naj bi za tragično novico zvedeli iz medijev. Ti so vseskozi spremljali policijsko preiskavo in ljudi pozivali, naj sporočijo vse podatke, ki bi lahko pripeljali do storilcev. Nikomur namreč ni bilo jasno, zakaj bi nekdo ugrabil bolnega otroka, ki poleg tega nima bogatih staršev. Mali Tommaso je trpel za hudo obliko epilepsije, v času ugrabitve pa je imel tudi bronhitis in povišano temperaturo.
Minute tišine v spomin na dečka
Na trgih v Rimu in Parmi so se popoldne s tremi minutami tišine poklonili umorjenemu dečku. Na dogodek se je odzval tudi papež Benedikt XVI., ki je dejanje med opoldansko mašo označil za barbarsko in vse vernike pozval k molitvi za malega Tommasa ter druge žrtve nasilja.
Staršem in starejšemu bratu besede sožalja pošiljajo tudi politiki, med prvimi je bil italijanski predsednik Carlo Azeglio Campi. Pojavile pa so se tudi zahteve, naj Italija ponovno uvede smrtno kazen. Številni so namreč prepričani, da si storilci zaslužijo najhujšo kazen. Predsednica skrajno desne stranke Socialna alternativa, Alessandra Mussolini pa je pozvala k razpisu referenduma, na katerem naj bi odločali o tem vprašanju.
Z minuto molka so umorjenemu dečku poklonili tudi na vseh večjih stadionih po Italiji, kjer danes potekajo nogometne tekme serie A.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.