
Oboroženi moški so pred stavbo zvezali varnostnike in nato z vso silo vdrli v poslopje ter zajeli dva Egipčanska delavca podjetja za mobilno telefonijo Irkana. Zahodno od Bagdada pa so v ločenem napadu ugrabili še štiri Egipčane zaposlene pri istem podjetju. Egiptovsko zunanjo ministrstvo je potrdilo ugrabitev vseh šestih egiptovskih državljanov. V sporočilu za javnost je ministrstvo zapisalo, da je v intenzivnih stikih z egiptovskim diplomatskim predstavništvom v Bagdadu, da bi zagotovili izpustitev ugrabljenih Egipčanov.
Že v sredo so blizu mesta Faludža ugrabili šest uslužbencev tega podjetja, v katerem ima velik delež egiptovsko podjetje Orascom.
V zadnjih mesecih so skrajne skupine ugrabile več kot 100 oseb. Večino so pozneje izpustili, okoli 30 talcev pa so usmrtili. Te številne ugrabitve otežujejo delo in trud iraške prehodne vlade, ki je zatrdila, da bodo januarske volitve kljub naraščajočemu nasilju kot napovedano izpeljali.
Strah za življenja preostalih talcev ostaja
Medtem pa se britanska in italijanska vlada trudita za življenja svojih talcev.
Teroristična skupina, odgovorna za obglavljenje dveh Američanov, je objavila posnetek britanskega talca Kennetha Bigley, ki premierja Tonyja Blaira prosi za pomoč. Čustven govor talca je še dodatno povečal pritisk na Blaira. Mnogi Britanci so kritizirali vojno v Iraku in premiera, češ da se ne trudi dovolj za izpustitev talca.
Družina Bigleya, ki ga je ugrabila skupina Tavid va al džihad jordanskega skrajneža Abuja Musaba al Zarkavija, še vedno upa in prosi ugrabitelje za usmiljenje in življenje svojega sorodnika. Po Bagdadu in okolici so danes razdelili 50.000 letakov, v katerih naprošajo za kakršnokoli informacijo o ugrabljenem Britancu. "Prosim, vrnite mi sina. Potrebujemo ga," je dejala 86-letna Elizabeth Bigley, ki so jo morali po njenem javnem pozivu zaradi težav s srcem odpeljati v bolnišnico.
Britanski zunanji minister Jack Straw je dejal, da se s teroristi ne bodo pogajali in dodal, da pa bo Velika Britanija storila vse za izpustitev talca.
Sunitski verski dostojanstvenik, šejk Abdelgafur al Samaraj pa je danes ponovno pozval k osvoboditvi dveh italijanskih talk. "Na ugrabitelje naslavljam poziv. Pozivam vas, da izpustite dve italijanski talki. Ni vam dovoljeno, da popačite podobo upora," je med petkovo molitvijo dejal al Samaraj. Dve islamski skupini, Organizacija islamskega džihada in Ansar al Zavahiri, sta sicer že prevzeli odgovornost za smrt italijanskih talk, vendar njuna smrt še ni uradno potrjena.

V eksploziji v Bagdadu ubiti trije ljudje
V središču iraške prestolnice je odjeknila eksplozija, v kateri so po poročanju bolnišničnih virov bili ubiti trije moški, 14 oseb pa ranjenih. Izvor eksplozije še ni znan, eksplodiralo pa je v bližini nekega sodišča.
Iz vzhodnega dela Faludže pa poročajo o ameriškem topniškem obstreljevanju, medtem ko so jug mesta obstreljevala ameriška letala.
V eksploziji je bil poškodovan naftovod, ki povezuje naftno črpališče na severu Iraka z rafinerijo Baidži, je sporočil vodja gasilcev v Kirkuku Ali Abdalah. Kot je dodal, njegove ekipe poskušajo obvladati požar in zmanjšati posledice te sabotaže za rafinerijo.
Rumsfeld: Parlamentarne volitve v Iraku v omejenem obsegu

Ameriški obrambni sekretar Donald Rumsfeld meni, da bi lahko v primeru nadaljevanja nasilja v Iraku v državi izvedli parlamentarne volitve v skrčenem obsegu. Kot je pojasnil pred odborom ameriškega senata v Washingtonu, naj bi sicer takšne volitve izvedli, če zaradi slabih varnostnih razmer volitve ne bi bile mogoče v četrtini ali petini države, če bi nasilje divjalo po večjem delu države, pa izvedba volitev ne bi bila mogoča. "Če lahko volitve potekajo samo v treh četrtinah ali štirih petinah države, drugod pa zaradi prehudega nasilja ne, je pač tako. V življenju ni vse idealno," je dejal Rumsfeld, ki je še menil, da so nepopolne volitve boljše kot nobene.
Namestnik ameriškega državnega sekretarja Richard Armitage se je odzval na izjave ameriškega obrambnega sekretarja Rumsfelda, da bi lahko v primeru nadaljevanja nasilja v Iraku v državi izvedli parlamentarne volitve v omejenem obsegu. Kot je poudaril Armitage, bi morale volitve januarja prihodnje leto potekati na celotnem območju države. "Mislim, da bomo imeli svobodne volitve, odprte za vse državljane. Moramo se potruditi, da bomo prišli do nemirnih območij. Mislim, da bomo imeli volitve po vsej državi," je poudaril in dodal, da ne pozna načrtov o volitvah v omejenem obsegu. Kazenske ovadbe proti al Sadru Pravosodne oblasti v šiitskem svetem mestu Nadžaf so prejele 350 kazenskih ovadb proti skrajnemu šiitskemu voditelju Moktadi al Sadru. Kot je v četrtek povedal vodja policije v mestu Galib al Džasajri, so al Sadra obtožili odgovornosti za mučenje in umore številnih prebivalcev mesta. Na t.i. sodišču šarije, ki so ga v mestu postavili privrženci al Sadra, naj bi na samovoljnih procesih na smrt obsodili več deset ljudi.

Po umiku al Sadrovih milic iz starega mesta v Nadžafu konec avgusta so v kleteh poslopij, ki jih je al Sadrovo gibanje uporabljalo za sodišča, našli številne žrtve. Privrženci al Sadra so takrat trdili, da gre pri mrtvih za člane milic, ki so bili ubiti v spopadih z ameriško vojsko in iraškimi varnostnimi silami. Privrženci al Sadra so med več tednov trajajočim nasiljem v Nadžafu in Kufi zajeli tudi več iraških policistov.
Pakistanski predsednik Pervez Mušaraf pa je ob robu zasedanja Generalne skupščine ZN v New Yorku zavrnil možnost napotitve pakistanskih sil v Irak, čeprav ga za to prosijo ZDA in začasna iraška vlada. Pakistan ne more prispevati k silam v Iraku, ki so postale okupacijske, je pred novinarji dejal Mušaraf.