To je danes sporočil podpredsednik vlade Mehmet Ali Sahin. Predsednik turškega parlamenta Buelent Arinc pa je danes znova izrazil svoje nasprotovanje namestitvi ameriških vojakov, rekoč, da od vlade ne pričakujejo predloga o tem, temveč predvsem predlog proračuna za leto 2003. Na vprašanje novinarjev, ali lahko parlament zavrne predlog vlade o namestitvi ameriških vojakov, pa je Arinc odgovoril, da lahko parlament predlog zavrne, ga sprejme ali spremeni.
Predstavniki Turčije in ZDA se medtem še vedno niso uspeli dogovoriti o gospodarski pomoči, ki bi jo Turčija prejela od ZDA v primeru vojne v Iraku, poroča ameriška tiskovna agencija AP in dodaja, da je zato negotovo, kdaj bo turški parlament dejansko odločal o predlogu vlade, naj dovoli namestitev ameriških vojakov, ki bi sodelovali v vojni v Iraku, na turškem ozemlju.
Turški zunanji minister Yasar Yakis je pojasnil, da je bil načelen dogovor sicer dosežen, še vedno pa ostajajo nerazrešene nekatere podrobnosti paketa ameriške gospodarske pomoči, s katerim bi Turčiji povrnili škodo, ki jo bo utrpela zaradi posega v Iraku.
Medtem pa so ameriške sile začele pripravljati letalsko oporišče v Bolgariji, ki so jim ga tamkajšnje oblasti dale na razpolago za primer vojne v Iraku. Kot je sporočilo bolgarsko obrambno ministrstvo, sta danes v oporišče Sarafovo ob Črnem morju prispeli dve ameriški vojaški letali z opremo in hrano. Ameriški vojaki so prispeli tudi v Romunijo, ki je prav tako dala ZDA na razpolago svoje zmogljivosti.