Te tri države so tudi ukazale umik svojega diplomatskega osebja, ki tam ni nujno potrebno.
V Venezueli kljub prepovedi vrhovnega sodišča še vedno poteka stavka zaposlenih v naftni industriji. Venezuelsko vrhovno sodišče je namreč v četrtek odredilo, da se mora delo v naftni industriji nadaljevati, vse dokler ne bo sprejeta dokončna sodba o zakonitosti splošne stavke proti predsedniku Hugu Chavezu. Več sto tisoč Chavezovih nasprotnikov se je tako tudi v petek zbralo na ulicah in zahtevalo njegov odstop, stavkajoči v naftni industriji pa se spet niso vrnili na delo.
Po navedbah predstavnika venezuelske opozicije predstavnikov vlade tudi v petek ni bilo za pogajalsko mizo, da bi skušali najti rešitev za hudo krizo v državi. Vodilni predstavnik opozicije pa je v petek posvaril pred morebitnim vojaškim posredovanjem. Vojska naj bi namreč načrtovala zavzetje več deset ob obali zasidranih naftnih tankerjev, katerih posadke so se priključile stavki in s tem praktično ohromile izvoz nafte.
Predsednik venezuelske javne družbe Petroleos de Venezuela (PDVSA) Ali Rodriguez je sicer, kot piše danes venezuelsko časopisje, napovedal, da bo njegova država kljub stavki v naftnem sektorju v prihodnjih dneh v ZDA in Trinidad in Tobago izvozila 3,8 milijona sodov nafte.
Splošna stavka, ki so jo sklicali sindikalni voditelji z zahtevo, naj Chavez odstopi ali pa razpiše predčasne volitve, saj ga obtožujejo slabega vodenja in neustrezne gospodarske politike, se je začela 2. decembra, poleg drugih sektorjev pa je skoraj popolnoma ohromila javni holding PDVSA in izvoz nafte. Venezuela je peta največja svetovna izvoznica in osma največja svetovna proizvajalka nafte. Pred stavko je dnevno izvozila 2,5 milijona sodov nafte, od tega 70 odstotkov v ZDA. Po uradnih podatkih je proizvodnja nafte v Venezueli zaradi stavke upadla za dve tretjini, dnevno pa naj bi ta država izgubila kakih 40 milijonov dolarjev dobička.