Kot je poudarila njena hčerka Marija Milošević, ne gre za beg zaradi strahu pred morebitnim kazenskim pregonom, pač pa je odpotovala v Moskvo, da obišče sina Marka. Potrdila je navedbe srbskega notranjega ministrstva, da je Markovićeva Srbijo zapustila 23. februarja. "Mama zelo veliko potuje in pri njej doma pred vrati vedno stoji kovček," je dejala Marija. Ruska stran omenjene novice še ni potrdila.
100.000 nemških mark za Stamboličev umor
Srbsko notranje ministrstvo je sporočilo, da je pri ugrabitvi in umoru nekdanjega predsednika predsedstva Srbije Ivana Stambolića sodelovalo pet pripadnikov razpuščene Enote za posebne operacije (JSO), t. i. rdečih baretk, ki jim je takratni vodja JSO Milorad Luković, imenovan Legija, izplačal skupno 100.000 nemških mark. Policija je sicer takoj po tem, ko so na Fruški gori našli Stamboličeve posmrtne ostanke, prijela štiri pripadnike JSO, ki so sodelovali pri njegovem umoru, petega sodelavca pri atentatu pa je odkrila med preiskavo. Tudi peti član skupine atentatorjev, katerih identitete zaradi interesov preiskave niso razkrili, je že v zaporu. Zaradi številnih drugih kaznivih dejanj so ga aretirali že pred odkritjem Stambolićevih posmrtnih ostankov.
Podpredsednik srbske vlade Žarko Korać je izrazil prepričanje, da bo Rusija SČG izročila Markovićevo, da bi lahko podala izjavo v zvezi s sumom, da je vpletena v Stambolićev umor.
Korač je dejal, da se je neposredno pred umorom pogovarjal s Stambolićem, ki naj bi mu takrat povedal, da se zaveda, da ga zasleduje tajna policija takratnega jugoslovanskega predsednika Miloševića, ki naj bi bil prav tako vpleten v njegov umor.
Aretirali enega od vodij zemunskega klana
V Novem Sadu pa so aretirali enega od vodij zemunskega kriminalnega klana Miladina Suvajdžića, znanega kot Đura Mutavi. Osumljen je sodelovanja pri organizaciji atentata na srbskega premiera Zorana Đinđića. Srbsko ministrstvo za notranje zadeve meni, da bo njegova aretacija pripomogla k odkritju osumljencev, ki so na begu, in bistveno olajšala preiskavo atentata.
Srbski pravosodni minister Vladan Batić je že napovedal ustanovitev posebnega oddelka okrožnega sodišča v Beogradu, ki bo sodilo aretiranim v akciji boja proti organiziranemu kriminalu. Ta se je začela po atentatu na srbskega premiera Đinđića, ki ga je ostrostrelec 12. marca ustrelil pred vladnim poslopjem v Beogradu.
"To bo največji sodni proces v zgodovini Srbije. Večina kriminalcev in njihovih pomagačev in sodelavcev je za rešetkami. Nihče si ni predstavljal, kako velika je ta zarotniška skupina in kakšna pošast je bila to za državo in narod," je v pogovoru za Politiko dejal Batić.
Se Legija skriva v BiH?
Vodja zemunskega klana Milorad Luković - Legija, ki ga srbska policija mrzlično išče, bi se lahko po nekaterih virih nahajal v BiH. Tajna policija naj bi ga iskala na ozemlju Velike Kladuše v zahodni Bosni.
Po poročanju našega sodelavca se je namreč izvedelo, da je bil Legija bližnji sodelavec Fikreta Abdića, znanega poslovneža iz Velike Kladuše, ki je med vojno v BiH poskušal del zahodne Bosne odcepiti in razglasiti Avtonomno pokrajino Zapadna Bosna. Priče trdijo, da je Legija v tem obdobju z Rdečimi baretkami storil veliko zločinov nad Bošnjaki, ki so bili na strani bosanske vojske.