
Štirje novinarji in prevajalec so padli v zasedo oborožene tolpe. Po neuradnih podatkih naj bi napadalci nato ločili domačine od novinarjev ter jih odpeljali s tremi avtomobili. Italijanski zunanji minister Renato Ruggiero je potrdil smrt štirih novinarjev, posebne poročevalke milanskega dnevnika Corriere della Sera Marie Grazie Cutuli, novinarja Julia Fuentesa, posebnega poročevalca španskega dnevnika El Mundo v Afganistanu, snemalca Harryja Burta iz Avstralije ter v Afganistanu rojenega fotografa Asisulah Haidarija, ki sta delala za britansko tiskovno agencijo Reuters.
Boj za Kunduz
V pokrajini Kunduz, ki velja za zadnjo trdnjavo talibanov na severu Afganistana, pa ameriški bombniki B-52 silovito bombardirajo strateški gorski prelaz, deset kilometrov pred Kunduzom, in tako čistijo pot Severnemu zavezništvu, ki obstreljuje talibanske položaje nad Kunduzom tudi s svojimi tanki in topovi. Najmočnejša ofenziva vojakov afganistanske opozicije poteka s severovzhodne in jugozahodne smeri. V mestu naj bi bilo še okoli 20.000 talibanskih bojevnikov, ki jim plačanci iz arabskih držav preprečujejo, da bi se predali mudžahedinom.

Sicer pa so talibani danes predali oblast v eni izmed provinc na zahodu države. Nekaj talibanskih vojaških poveljnikov se je že predalo. V napadu na manjšo vas na vzhodu Afganistana v provinci Nangarhar, ki je pod oblastjo mudžahedinov, naj bi bilo ubitih sedem ljudi. Letala so bombardirala tudi vas Šamšad, ki je oddaljena le osem kilometrov od meje s Pakistanom. Tudi v tem napadu naj bi umrlo sedem ljudi, več deset pa je ranjenih. V omenjenih vaseh naj ne bi bilo talibanov.
Ubit eden od glavnih pomočnikov bin Ladna
V Kunduzu je bil ubit vodja protitalibanskih uzbekistanskih islamistov Džumabo Namangani, je povedal eden od poveljnikov afganistanskega Severnega zavezništva Abdul Rašid Dostam. Namanganijeve smrti niso potrdili neodvisni viri. Po podatkih Severnega zavezništva naj bi Namangani pred kratkim postal eden glavnih pomočnikov Osame bin Ladna. V času osamosvojitve nekdanje sovjetske republike Uzbekistana je bil eden od vodij tajnega islamističnega gibanja vahabitov. Spomladi leta 2000 je pod pritiskom uzbekistanskih oblasti pobegnil v Kunduz, sledilo pa mu je okoli 700 oboroženih upornikov z družinami.
Iskanje Osame bin Ladna

Zavezniške sile večino moči usmerjajo k iskanju Osame bin Ladna. Podatki o tem, kje se nahaja, so si nasprotujoči. Po besedah vojaškega vodje antitalibanskih enot, Gul Akha, naj bi se bin Laden skrival nekje jugozahodno od Kandaharja. To območje je še pod močnim vplivom talibanov.
Talibani pa so sporočili, da se bin Laden, prvič od napadov 11. septembra, ne nahaja na območju pod njihovim nadzorom. Nekatera poročila pa omenjajo, da je bin Laden že pobegnil iz Afganistana.

V Afganistanu več sto ameriških vojakov
ZDA so v Afganistan poslale več sto dodatnih pripadnikov posebnih enot, ki sodelujejo pri iskanju Osame bin Ladna. Kot je potrdil Pentagon, so dodatni vojaki nameščeni na jugu Afganistana, kjer zbirajo podatke in postavljajo cestne zapore, da bi ujeli bin Ladna in talibane na begu. V celotnem Afganistanu je po navedbah Pentagona nekaj sto ameriških vojakov.
Ob nadaljevanju ameriških zračnih napadov, talibanskih izgubah in uspehih talibanske opozicije je ameriška administracija prepričana, da se izboljšujejo možnosti za zajetje bin Ladna. "Zožujemo možnosti krajev, kjer bi se lahko skrival," je v nedeljo zatrdila svetovalka za nacionalno varnost Condoleezza Rice.
Iz Velike Britanije pa poročajo, da so se odločili preložiti načrte o pošiljanju dodatnih 6000 vojakov v Afganistan. Razlog za takšno odločitev naj bi bila poročila britanskih vojakov, ki so v Afganistan prispeli prejšnji četrtek. Sodelovanje med pripadniki enote Royal Marines, ki je nameščena na letališču Bagram severno od Kabula, in predstavniki Severnega zavezništva poteka nepričakovano slabo.
Pakistan prekinil diplomatske odnose s talibani
Pakistanski zunanji minister Abdul Satar je sporočil, da je Pakistan prekinil diplomatske odnose s talibani, veleposlanika v Islamabadu Salama Abdula Zaifa pa zaenkrat še ne bodo izgnali. Pakistan je talibanom tudi ukazal, da zaprejo konzulate v mestu Pešavar na severu države in mestu Kveta na jugovzhodu.
"Nismo še oznanili umika priznanja talibanske vlade, kar pa ne pomeni, da jo še vedno priznavamo," je dejal Satar. Obenem je povedal, da bo kljub očitnemu zlomu talibanske vlade afganistansko veleposlaništvo v Islamabadu začasno še vedno predstavljalo Afganistan v Pakistanu.
Humanitarna katastrofa

Visoki komisariat Združenih narodov za begunce ocenjuje, da naj bi za humanitarno pomoč Afganistanu do marca prihodnje leto potrebovali okoli 600 milijonov ameriških dolarjev. Po ameriških zračnih napadih na Afganistan je v Pakistan zbežalo okoli 100.000 ljudi. Že pred tragičnimi dogodki v ZDA 11. septembra je domovino zapustilo okoli milijon ljudi.
Neredi v Kabulu
V Kabulu so prvič po petih letih vladavine talibanov v glavnem kinematografu prikazali film. Zanimanje je bilo izjemno veliko, tako da so med (izključno moškimi) obiskovalci izbruhnili neredi, ki jih je policija morala umiriti s silo. Aretirali so eno osebo. Med vladavino talibanov sta bila televizija in kino prepovedana, lastniki kino dvoran pa so skrivaj hranili filmske kolute.