Če se boste po New Yorku vozili z rumenim taksijem, ki ga lahko ustavite na cesti, vaš voznik ne bo opremljen z neprebojnim jopičem, če pa boste naročili taksi prevoz, vas bo po mestu prevažal običajen avto, taksist pa bo opremljen z jopičem. Gre namreč za kategorijo voznikov, ki je bolj izpostavljena nasilju in kriminalnim dejanjem. Omenjeni taksisti se namreč odzivajo le na telefonske klice in ne pobirajo strank na cesti. Prav zato pa so bolj pogosto žrtve dobro pripravljenih napadov. Taksisti na klic so tarča nasilnih ropov, ki se po navadi končajo s smrtnim izidom. Na udaru so zato, ker jih nepridipravi lažje zvabijo v skrite ulice in naslove. Lanskega junija je tako umrl Cesar Santos, decembra je zaradi strela v glavo umrl 53-letni Trevor Bell, ki je bil žrtev roparjev, aprila letos pa so napadli Julia Loro, ki je zaradi strelov ostal paraliziran.

Rumeni taksiji nočejo v nevarne soseske
Vozniki rumenih taksijev se ne odpravljajo v predele New Yorka, ki so znani po nasilju, taksisti na klic pa morajo stranko počakati na naslovu, ki ga je navedla – tudi če je to v nevarni soseski.
Zato se je Federacija taksistov New Yorka odločila, da jim začne deliti neprebojne jopiče. Te je doniralo podjetje Security USA, taksisti pa so jih prejeli v ponedeljek. Vodstvo podjetja sicer poudarja, da bo taksistom podarila še več jopičev, upokojeni policisti pa so se odločili, da bodo sodelovali v akciji in donirali svoje rabljene neprebojne jopiče.
Prednost imajo tisti taksisti, ki delajo nočne in na območjih, za katere statistični podatki kažejo, da je več kriminala. Predstavniki Security USA pravijo, da so zasuti s prošnjami taksistov na klic, ki bi želeli prejeti neprebojni jopič. Prav zato bodo akcijo nadaljevali.

KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.