
Tarče napadov so bili budisti. Starejši moški je umrl, ko je odjeknila eksplozija na trgu v budističnem mestu Tan Toh v provinci Yala. Bomba je eksplodirala zgodaj zjutraj, ko je bil trg poln ljudi in pri tem ranila še osem oseb, med njimi tudi sedemmesečnega dojenčka. Bombo naj bi detonirali preko mobilnega telefona.
V sosednji provinci Pattani je bil tarča napadov vodja policije, v provinci Narathiwat pa je eksplodirala bomba blizu mosta, ki je bil zgrajen kot povezava med provinco in Malezijo. Pri tem je bilo ranjenih šest oseb, med katerimi sta bila dva policista in dva vojaka. V provinci Bajoh pa so bombo težko 20 kg, ki je bila nastavljena pred policijsko postajo, še pravi čas deaktivirali s tem, ko so v okolici izklopili mobilno omrežje in tako preprečili detonacijo. Pred drugo policijsko postajo v tem mestu je bomba sicer eksplodirala, a pri tem ni bil nihče poškodovan.
Pogovori za rešitev krize
Vlada v Bangkoku odgovornost za nasilje pripisuje separatističnim upornikom. Guvernerji južnih provinc naj bi se za rešitev krize skupaj z muslimanskimi voditelji sestali na pogovorih. Najmanj 28 ljudi, večina med njimi budistov, je bilo ubitih od konca oktobra, ko so varnostne sile v mestu Tak Bai ustrelile sedem muslimanskih demonstrantov, 78 pa jih je umrlo med prevozom na prepolnem vojaškem vozilu. Muslimanski duhovniki so takoj po dogodkih v Tak Baiju opozorili na možnost povračilnih ukrepov.
Muslimani sicer predstavljajo le štiri odstotke prebivalstva na Tajskem, ki je sicer pretežno budistična država. Muslimani živijo večinoma v južnih provincah države.