Foruma naj bi se udeležilo okoli 80.000 ljudi iz 150 držav, po navedbah organizatorjev pa bi število udeležencev lahko celo preseglo 100.000. Udeleženci so se začeli zbirati že zgodaj zjutraj. Organizirali so tudi nekaj protestnih pohodov, vihteli plakate s slikami ameriškega predsednika Georgea Busha in britanskega premiera Tonyja Blaira ter vzklikali protivojna in protiameriška gesla. V bombajskem pristanišču pa se je zasidrala ladja Peace Boat neke japonske nevladne organizacije s kakimi 700 aktivisti z Japonske, iz Južne Koreje in ZDA.
Foruma naj bi se udeležilo tudi okoli 30.000 pripadnikov najnižje kaste v Indiji, t.i. nedotakljivi. Udeležencem naj bi se pridružilo še več kot 2000 otrok z vsega sveta, ki bodo predstavili svoja stališča o tem, kako globalizacija in oblastne politike vplivajo na njihovo življenje.
Med udeleženci tudi letošnja nobelovka
Otvoritvena slovesnost naj bi trajala šest ur, obsega pa video projekcije ter glasbene in plesne nastope. V okviru foruma bodo organizirali več kot 1200 delavnic, na katerih bodo razpravljali o globalizaciji, ekonomski in socialni varnosti, trajnostnem razvoju, verski nestrpnosti, rasizmu, kastnem sistemu, spolni enakosti, revščini, fundamentalizmu, vojnah in drugih temah. "Ne moremo govoriti o globalizaciji, ne da bi govorili o vojni, rasizmu, patriarhiji, ki so orodja zatiranja," je pojasnila Diane Matte iz forumovega mednarodnega odbora.
Med udeleženci je tudi zadnja Nobelova nagrajenka za mir, iranska odvetnica Širin Ebadi. "Tukaj smo, ker moramo promovirati človekove pravice in omogočiti boljši svet," je dejala Ebadijeva ob začetku foruma. "Sem smo prišli, da izrazimo podporo enakopravnemu svetu - svetu, kjer vlada socialna, ekonomska in politična enakost," pa je dejal namestnik vietnamskega predsednika Nguyen Thi Binh, ki se prav tako udeležuje srečanja.
To je četrti socialni forum, prvi trije pa so potekali v Porto Alegru v Braziliji. Prvega takšnega foruma se je udeležilo 15.000 ljudi, lani pa so jih organizatorji našteli že 100.000.